dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražské krimi

Víkend překvapil. Malý počet řidičů pod vlivem, málo dopravních nehod

Během uplynulého víkendu provedli pražští policisté dopravně bezpečnostní akci „TISPOL“. Při té zkontrolovali 4.329 vozidel, u kterých zjistili celkem 719 porušení zákona. Za 664 deliktů uložili policisté blokové pokuty v součtu za 257.800,– Kč, zbylých 55 přestupků oznámili do správního řízení úředníkům Magistrátu hlavního města Prahy.

Mezi nejčastější delikty patří standardně překročení nejvyšší povolené rychlosti či nesprávný způsob jízdy, tedy že například řidiči předjížděli, kde neměli, nebo nedali přednost v jízdě vozidlům na hlavní komunikaci.

K pozastavení je počet řidičů, kteří použili k jízdě vozidel, která nesplňovala technické podmínky pro provoz na pozemních komunikacích, takových bylo 129.

A i tentokrát narazili policisté na celkem 8 řidičů, kteří za volant vozidla usedli poté, co požili alkohol. I toto číslo je nezvykle nízké.

Podobná situace byla i co se týče dopravních nehod. Těch se na území hlavního města stalo od sobotního rána do pondělní půlnoci pouhých 69. Při těch došlo k pouze třem lehkým zraněním a hmotná škoda je vyčíslena na 3.793.000,– Kč. Ve čtyřech případech byl jednou z možných příčin dopravní nehody alkohol.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru