Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Víkend pod vlivem alkoholu

Jen během víkendu řešili strážníci pět řidičů pod vlivem alkoholu. Podezření na trestné činy předali státní policii.

Nekoordinovaná jízda osobního vozidla zaujala pozornost hlídky v Patočkově ulici. Po zastavení a kontrole totožnosti 28letý muž strážníkům tvrdil, že měl před jízdou pouze Red Bull. Špatná artikulace a provedená dechová zkouška byla s výsledkem přes 2,8 promile.

O hodinu později řešili strážníci z Prahy 1 auto kličkující po vozovce v Hybernské ulici. Jeho 34letý řidič nadýchal přes 0,3 promile.

Hlídka z Prahy 2 všimla v Mánesově ulici řidiče, který nerespektoval dopravní značení, dechová zkouška ukázala hodnotu přes 1,3 promile. Předchozí den odhalili strážníci další dva muže, kteří se před jízdou posilnili alkoholem.

V Praze 12 potvrdila dechová zkouška u devětadvacetiletého řidiče přes 2,4 promile, v Lazarské ulici ohrožovala pod vlivem návykové látky sebe i své okolí 21letá žena s více než 1,1 promile alkoholu v dechu, a navíc bez řidičského oprávnění.

Všechny uvedené případy podezření na spáchání trestného činu strážníci předali k dořešení státní policii.

Autor: Cen

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru