dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Víkend plný drog. Za volantem

Policii v sobotu ujížděli v Praze dva řidiči, kteří byli s největší pravděpodobností pod vlivem drog. Jeden z nich se odpoledne řítil Prahou 6 na motocyklu chvílemi až rychlostí 130 kilometrů za hodinu. Oba muže policisté zadrželi, motorkář před tím havaroval.

ČTK o tom informovala policejní mluvčí Hana Jeřábková. Problém s opilými řidiči nebo těmi, kteří řídí pod vlivem drog, tento týden mediálně znovu zvýraznila úterní havárie v Praze 5, kde čtyřiadvacetiletý řidič nad ránem autem srazil a zabil jednadvacetiletou dívku.

Policie muže, který se po nehodě několik hodin skrýval, obvinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Tuto sobotu policie podle Jeřábkové narazila na další dva řidiče, kteří asi řídili pod vlivem drog. První případ se stal před devátou ráno v Praze 9. Motorizovaná hlídka si tam všimla vozu Škoda Superb, který podle evidence měl propadlou technickou kontrolu. Policisté se proto rozhodli, že řidiče zastaví. Muž ve voze však na výzvu nereagoval a začal ujíždět směrem na Prahu-východ. Asi po desetiminutovém pronásledování, kdy podle Jeřábkové několikrát ohrozil ostatní účastníky provozu, se ho policistům podařilo zastavit v obci Nové Jirny. Devětatřicetiletý muž se ještě pokusil utéct. Policisté ho zajistili a z evidence pak zjistili, že má zákaz řízení. Řidič se podle Jeřábkové choval dezorientovaně a jeho reakce byly opožděné. Testu na přítomnost drog v těle se ale odmítl podrobit. V jeho autě však policie našla injekční stříkačky a dva sáčky s bílou krystalickou látkou.

Po páté odpoledne se pak v Bubenči pokoušel policistům ujet devětadvacetiletý motorkář. Policisty na sebe nejprve upozornil tím, že neměl rozsvícená světla a na motorce chyběla registrační značka. V zatáčce u parku v Roosveltově ulici ale nezvládl řízení a havaroval. Při nehodě si způsobil jen odřeniny. Následná zkouška na alkohol byla negativní, ale test na drogy vykázal jasně pozitivní výsledek.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru