dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Víkend otevřených zahrad ukáže místa, kde jste možná ještě nikdy nebyli
V rámci Víkendu otevřených zahrad se budete moci podívat na běžně nepřístupné místo Jánského vršku pod Pražským hradem. Foto: archiv

Víkend otevřených zahrad ukáže místa, kde jste možná ještě nikdy nebyli

Akce, která vznikla ve Velké Británii, probíhá vždy během druhého červnového víkendu a otevírá běžně nepřístupné zahrady. V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství. Letošního ročníku se zúčastní téměř sto zahrad po celé České republice, v Praze jich bude otevřeno šestnáct.

vikend-zahrad3-nahled Podívat se můžete například do zahrady Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje, na soukromou zahradu Santini Garden nebo na vznikající Bohumila zahradu, komunitní projekt v Praze-Kolovratech.

Zpřístupněna bude také Alchymistická zahrada na Letné, zahrada břevnovského kláštera a další místa. Otevřou se brány zahrady u sídla české vlády ve Strakově akademii a palácové zahrady pod Pražským hradem.  

V některých zahradách jsou připraveny doprovodné akce, informační tabule o historii, osázení zahrady a proměny vzhledu během všech ročních období, výtvarné dílny pro děti, sousedský piknik, nebo mše v bazilice sv. Markéty.

Zahrady, do kterých se můžete v Praze podívat, najdete na stránkách projektu ZDE.

U každé ze zahrad je uveden doprovodný program, adresa, mapa i čas, kdy je místo zpřístupněno.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru