dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Víkend opilců. Za volantem i na motorce

První případ zaznamenali strážníci z Prahy 1 na náměstí Republiky v sobotu ráno. Když zde prováděli kontrolu, všimli si terénního vozidla, jehož řidič nerespektoval zákaz vjezdu a vjel do pěší zóny.

Hlídka řidiče pro podezření ze spáchání přestupku zastavila, a protože z řidiče ucítila alkoho, provedla u něj orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, a to bezmála jeden a půl promile. Strážníci muže následně pro podezření ze spáchání trestného činu zadrželi.

Další případ opilého „šoféra“ řešili strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 2 krátce před desátou hodinou večer v Oldřichově ulici. Hlídka si všimla vozidla, jehož řidič nejistou jízdou ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Strážníci vozidlo zastavili v Jaromírově ulici. Zjevně opilý muž hlídce špatnou češtinou řekl, že doklady nemá. Protože z něj byl silně cítit alkohol, hlídka ho vyzvala, aby na místě setrval do příjezdu Policie ČR. Následnou dechovou zkouškou bylo muži naměřeno bezmála dvě promile.

Poslední sobotní případ opilce tentokrát za řídítky motocyklu zaznamenali strážníci z Prahy 14. Když hlídka v sobotu večer projížděla Horními Počernicemi, spatřila v ulici Vysokovská, muže na motocyklu, který neměl ochranou přilbu.

Hlídka ho proto upozornila, aby si před jízdou přilbu nasadil. Řidič však vypnul motor a motorku odtlačil na chodník. Po několika minutách strážníci muže znovu uviděli, jak nejistou jízdou vyjel do Jeřické ulice. Hlídka ho pro podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu, zastavila. Muž se strážníkům dobrovolně přiznal, že před jízdou pil. Hlídka mu naměřila bezmála jeden a půl promile.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru