dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Občanská sdruženíPražský život

Víkendový mazec: senioři budou tančit a cvičit s kočárky, pokusí se o zápis do Guinessovky

Všechny Pražany bez rozdílu věku zve Městská část Praha 4 v neděli 15. září v čase od 13 do 18 hodin na zábavné odpoledne do parku Družby. Vítány jsou celé vícegenerační rodiny, rodiče a prarodiče s dětmi v kočárcích i bez kočárků, senioři samotní, s hůlkami či holemi na Nordic Walking i bez hůlek, a všichni, kdo chtějí prožít aktivní odpoledne a nabourat stereotypy o stáří i nemožnosti společných aktivit všech generací. Vstup na akci je zdarma.

Na akci vystoupí seniorský pěvecký sbor Elpida s rockovou skupinou Please The Trees. Těšit se rovněž můžete na ochutnávku netradičně pojatého autorského divadelního představení společnosti Senior Help s.r.o. „Divadlo naučí finanční gramotnosti“.

V průběhu celého odpoledne bude probíhat výuka Nordic Walking (chůze s hůlkami), Strollering (tanec a cvičení s kočárky), k dispozici budou tvůrčí dílny a další doprovodné aktivity pro děti i dospělé.

Návštěvníci zábavného odpoledne „Roztančete svá vnoučata (nejen) v kočárku“ společně secvičí jednoduchou taneční skladbu, ve které budou moci tančit s kočárky a hůlkami nebo bez nich.

Vyvrcholením programu bude pokus o zápis do Guinnesovy knihy rekordů v počtu tančících seniorů (nejen) s kočárky.

Akci pořádají Právě teď! o.p.s. a Občanské sdružení Strollering® – Život v pohybu. Koná se za finanční podpory městské části Praha 4 a záštitu nad ní převzal starosta Pavel Caldr, který se zábavného odpoledne spolu s dalšími představiteli městské části osobně zúčastní.


Další články
Nahoru