Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 7°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vietnamci pomáhají Pražanům postiženým povodněmi. Jakým způsobem?
Vietnamci uspořádali sbírky na pomoc lidem postižených řáděním přírodních živlů i v minulosti. Ilustrační foto: hnvn.cz

Vietnamci pomáhají Pražanům postiženým povodněmi. Jakým způsobem?

Svaz Vietnamců v České republice nabídl pomoc obyvatelům v Praze, kteří jsou postiženi povodněmi. Metropole tuto aktuální aktivitu vietnamské komunity přivítala.

Místopředseda svazu Dr. Nhien Nguyen Duy nabídl podporu postiženým povodní v Praze. „Jsme připraveni poskytnout potřebné věci v hodnotě 300 tisíc korun,“ uvedl.

Jedná se o hygienické potřeby, čistící a prací prostředky, rukavice, holínky, kbelíky, košťata a oděvy. Během pátku vypraví Vietnamci celý kamion těchto věcí do skladů Správy služeb hl. města Prahy v Libni na adrese Kundratka 19.  

Zájem vietnamské komunity o současnou přírodní katastrofu potvrzuje zpravodajství na oficiální webu svazu http://hnvn.cz. Na těchto stránkách jsou Vietnamci ve svém rodném jazyce informováni každý den o povodních.

Jsou zde i kontakty na pojišťovny, které využijí vietnamští obchodníci, kteří utrpěli škody, například ve sklepech v zatopených oblastech v Praze 5.

„Velmi si této nabídky vážím, nyní jednáme se svazem o konkrétní podobě,“ řekl pražský radní Václav Novotný.

Finance již předali

Velvyslanec Vietnamské socialistické republiky J. E. Do Xuan Dong v pátek  předal Praze pomoc v hodnotě 361 866 korun.

Hlavní město Praha si této pomoci velice cení. V těchto složitých okamžicích je to pro nás důležitý signál, že našim vietnamským spoluobčanům na osudu Prahy záleží. Rád bych touto cestou všem zástupcům vietnamské komunity poděkoval,“ řekl radní Václav Novotný.

Předání se zúčastnil také předseda Svazu Vietnamců v České republice Hoang Dinh Thang, místopředseda Asociace Čechů původem Vietnamců Giang Thanh.


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru