Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

Strategie udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

Při realizaci své strategie udržitelnosti klade VIG zvláštní důraz na dialog se zainteresovanými subjekty. Již v roce 2019 byl na základě těchto jednání přijat závazek, který obsahoval kritéria udržitelnosti pro proces investování a underwriting. Ten nyní VIG rozšířila na:

„Odpovědné investování“, které obsahuje přepracovaná a rozšířená kritéria týkající se energetického uhlí a nekonvenční ropy a nekonvenčního plynu a vyloučení zakázaných zbraní. Stejně tak se VIG distancuje od investic v případě porušení iniciativy OSN „UN Global Compact“ a lidských práv. Kromě toho zaujímá VIG v oblasti investic angažovaný přístup, který spočívá v aktivním dialogu s klienty. Jeho cílem je nasměrovat je k plnění kritérií ESG v oblastech relevantních pro VIG. Na tomto procesu VIG spolupracuje od podzimu 2023 s externím partnerem ISS ESG.

V rámci „Odpovědného pojišťování korporací“ přijatého v březnu 2024, VIG už nenabízí krytí rizik nekonvenční těžby ropy a plynu. To zahrnuje břidlicový plyn a břidlicovou ropu, plyn a ropu z nízkopropustných písků (tight gas and oil) a všechny druhy nových projektů hloubkové těžby na moři.

„Zpřísněním směrnic o investování a underwritingu doplňujeme své ambice nulových emisí, které uskutečňujeme v první řadě pomocí našeho programu udržitelnosti a řízením portfolia, které tento program zahrnuje. Kromě toho zakládáme Group Sustainability Office, abychom ve svém obchodním modelu komplexně zakotvili udržitelnost,“ vysvětluje Hartwig Löger, předseda představenstva Vienna Insurance Group.

„Kooperativa v oblasti investic i underwritingu beze zbytku dodržuje tyto skupinové strategie. V posledních letech v našem portfoliu klesá podíl pojištěných subjektů podnikajících v oblasti uhelného byznysu. Stejně jako na úrovni skupiny u nás vzniklo k začátku roku 2024 nové oddělení zabývající se udržitelností a prevencí, jehož cílem je v nejbližších měsících stanovit lokální strategii udržitelnosti. Kromě pojištění a investic se Kooperativa angažuje v oblasti ochrany české krajiny a podporuje prostřednictvím Nadace Kooperativy konkrétní projekty a partnery,“ potvrzuje postoj pojišťovny Kooperativa Milan Medek, manažer pro udržitelnost a výkonný ředitel Nadace Kooperativy.

Group Sustainability Office funguje jako proaktivní koordinátor všech témat udržitelnosti ve skupině. Odpovídá především za program udržitelnosti VIG. Zahrnuje šest oblastí, ve kterých skupina realizuje konkrétní opatření: investování, underwriting, provoz, zaměstnance, zákazníky a společnost. Pozici Group Sustainability Officer zastává Klaus Mühleder (55), který pracuje ve VIG od srpna 2005.  

Prohlášení a první zprávu VIG o angažovanosti, vypracovanou s externím partnerem ISS ESG, najdete na internetových stránkách VIG https://group.vig/nachhaltigkeit/downloads/ 


Autor: TZ, red

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

MennYacht personálně posiluje pobočku pro Česko a otevřela prostory v Pařížské

26. června 2024 v 08:10

Společnost MennYacht, která letos slaví 30 let působení, zastupuje prémiové značky z portfolia Ferretti Group. České zastoupení formy nově reprezentuje Petr Kabát a společnost představila novou pobočku na Pařížské ulici v Praze.

Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

21. června 2024 v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Další články
Nahoru