dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Videomapping na Betlémskou kapli připomene osobnost Jana Husa
Projekce na fasádu Betlémské kaple. Foto: archiv

Videomapping na Betlémskou kapli připomene osobnost Jana Husa

V sobotu 4. července večer ožije historická budova Betlémská kaple v historickém centru Prahy slavnostní světelnou a hudební projekcí u příležitosti 600. výročí upálení Jana Husa. Multimediální umělecká show nese název Betlémská Odysea.   

Generálku, předpremiéru a premiéru už sice viděly tisíce zájemců v relativně nedávné minulosti, nicméně v sobotu se představí rozšířený umělecký projekt, obohacený o další digitální efekty a animace.

Autorka, výtvarnice, režisérka a choreografka Zdeňka Čechová se nesnaží šokovat nečekanými zvraty, ale naopak chce, aby si divák mohl plně prožít krásnou hudbu – oratoria hudebního skladatele Miroslava Vobořila a zároveň, formou oživení historických fresek na fasádě Betlémské kaple, prování historií, která se k tomuto památnému místu váže.

videomaping-betlemska-kaple-a-1-nahled V historických obrazech, prolnutých náročnými počítačovými efekty a animacemi, se odvíjí děj prezentující  Jana Husa jako kazatele, rektora Univerzity Karlovy a poté jako kacíře a mučedníka. Symbolicky je ztvárněn odpor českého lidu pod vedením Jana Žižky a následné husitské hnutí.

V dalších částech jsou připomenuty národní a zahraniční Husovy památníky – Worms, Konstanz, Zürich, Genéve, Kopenhagen, Washington. V závěru jsou zdůrazněna celosvětově významná data založení Univerzity Karlovy a ČVUT v Praze. Závěrečná část projekce je věnována současné roli Betlémské kaple jako univerzitního objektu, kde se konají slavnostní inaugurace a promoce.

Začátek večerní světelné a hudební show je plánován v sobotu 4. července od 22:30 hodin, sledování je pro veřejnost zdarma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru