dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Video: Padouch s cigárem, senior se klátí k zemi, kabelka je fuč. Měšťáci natáčeli na hřbitovech
Senioři se bohužel v období Dušiček stávají na hřbitovech oběťmi násilí. Zloději se chtějí zmocnit jejich osobních věcí. Ilustrační foto: MP Praha

Video: Padouch s cigárem, senior se klátí k zemi, kabelka je fuč. Měšťáci natáčeli na hřbitovech

Památka zesnulých je bohužel příležitostí pro osoby, které na pietních místech páchají trestnou činnost. V souvislosti s Dušičkami proto připravilo oddělení prevence pražské městské policie sérii krátkých filmů pro seniory.

Filmy jsou inspirovány skutečnými událostmi, s tématikou bezpečného chování na hřbitovech. Senioři mají možnost tyto filmy vidět v rámci projektu „Senior Akademie“.

Čtěte také: Blíží se Dušičky, pražští strážníci zvýší dohled nad hřbitovy. Kvůli zlodějům

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na vzdělávání občanů v seniorském věku, a to prostřednictvím přednášek, jež se vztahují k ochraně života, zdraví a majetku.

Upoutávky na krátké filmy pro seniory:


innogy: Pozor na falešné plynaře. Častým terčem jsou především senioři

8. února 2018 ve 14:41

V průběhu ledna letošního roku byli na několika místech v České republice zaznamenáni podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky innogy. Zaměřují se zejména na starší občany a pod záminkou kontroly plynoměru či plynového kotle se snaží dostat do bytu. Ve spolupráci s Policií České republiky bylo...

Další články
Nahoru