dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Video: nalaďte se na derby  smíchem. Filmové ukázky, ve kterých má hlavní roli Sparta
Josef Šebánek ukazuje ve filmu Ecce Homo Homolka, jak Sparta válí v útoku. Podle něj by rozkopala i Real Madrid. Foto: YOU TUBE

Video: nalaďte se na derby smíchem. Filmové ukázky, ve kterých má hlavní roli Sparta

Již 280. fotbalové derby Sparty a Slavie se hraje tuto sobotu večer v Edenu. Zatímco sešívaní jsou v krizi a krčí se na předposledním místě tabulky, tým z Letné je první. Derby nesmiřitelných rivalů bude jistě přesto, nebo možná právě proto, mít tradičně vypjatou atmosféru. Podívejte se pro uvolnění na několik ukázek českých filmů, ve kterých se o Spartě a ve dvou případech i o Slavii hovoří.

Proč?

V roce 1987 natočil Karel Smyczek podle scénáře Radka Johna film Proč?, věnovaný negativním dopadům fotbalového chuligánství. Příběh je inspirován skutečným případem, kdy skupina většinou mladých vlajkonošů Sparty zdemolovala při cestě na zápas vlak.

 

 

 

Horem pádem

Devět let starý film Jana Hřebejka je plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění. Jaroslav Dušek zde hraje fanatického fanouška Sparty přezdívaného Plukovník. Dalšího fanouška hraje Jiří Macháček, ten má přezdívku Bejk. Když hraje Sparta, umí dát do fandění vše.

 

 

 

NON PLUS ULTRAS

Ve filmu o fotbalových fanoušcích je scéna, ve které si Jiří Lábus zkouší dres Sparťana Karla Poborského. Pohádá se s manželkou, dcery se stydí a k nákupu nakonec nedojde.

 

 

 

Román pro muže

Ve filmu Román pro muže, který vypráví příběh tří sourozenců – Cyrila, Bruna a Anety, je i scéna natáčená přímo na stadionu Sparty. Majitel nočního podniku René vchází společně s bývalým hráčem Baníku Ostrava a současným členem kádru Sparty Šimim na trávník stadionu.

 

 

 

Ecce Homo Homolka

V jedné scéně komedie režiséra Jaroslava Papouška z roku 1969 Ecce homo Homolka táta Homolka v podání Josefa Šebánka nadšeně líčí svůj zážitek z návštěvy zápasu Sparty a zmiňuje některé hráče tehdejší doby – Andreje Kvašňáka, Václava Vránu či Josefa Jurkanina. „Sparta má takovej útok teďka, že by rozkopala Real Madrid," říká.

 

 

 

Okresní přebor

O Slavii Praha je zmínka ve tři roky starém filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Svérázný trenér Hnátek, jinak velký Sparťan, musí jít na psychologický text, při kterém má pojmenovávat obrazce přes sebou. Náhle se před ním zmíní pěticípá hvězda… že by jím nenáviděná Slavie?

 

 

Proč?

A ukázka z filmu Proč? Ještě jednou. Starší cestující ve vlaku se pohoršuje nad chováním sparťanských fanoušků. „Chováte se jak zvěř. Copak tohle vám je zapotřebí? Já taky fandím, Slavii,“ říká.

 


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru