dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Viděl násilné vyvrcholení partnerského trojúhelníku, málem to pro něj mělo tragické následky

Minulý týden ve čtvrtek večer přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o pobodání člověka v lokalitě ulice Střelničná v Praze 8. Informace byla proto předána záchranné službě a na samotné místo události vyrazilo hned několik nejbližších policejních hlídek.

Operátorovi se mezitím podařilo zjistit další důležitou informaci, a to, že údajný útočník z místa napadení odjel osobním autem směrem k Ládví. Policisté okamžitě zahájili pátrání nejen v Praze, ale i na výjezdových komunikacích z metropole.

Prošetřování samotného případu se ujali kriminalisté. Prvotní informace o pobodání se nakonec nepotvrdily. Celý incident, v jehož pozadí stálo nejspíš vyřizování účtů pachatele s bývalou partnerkou, se podle všeho odehrál v podzemních garážích.

Útočník zde napadl s nožem v ruce bývalou přítelkyni a jejího současného partnera, uštědřil jim několik ran a kopanců a po té na parkovišti před obchodním domem nasedl do automobilu.

Při odjezdu z parkoviště zřejmě úmyslně vozidlem srazil svědka celé události a ujel, aniž by mu poskytl jakoukoli pomoc. V péči lékařů tak nakonec skončili hned tři lidé.

„Policisté už v tuto chvíli měli jistotu, že mají tu čest s agresivním člověkem, který se před ničím nezastaví. Jeho vypátrání a dopadení tak věnovali maximální úsilí,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Úspěch se nakonec dostavil kolem půl druhé ráno, kdy útočníka na základě relevantní informace zadržela zásahová jednotka přímo na pokoji ubytovny v Praze 8.

Třiačtyřicetiletý cizinec putoval na nejbližší policejní služebnu a zbytek noci strávil v policejní cele. Kriminalisté jej na základě dosavadních informací podezřívají z trestného činu těžké ublížení na zdraví.

„Vyšetřování případu je na samém počátku, proto konkrétní trestně právní kvalifikaci stanoví vyšetřovatel až po vyhodnocení všech okolností,“ dodala policejní mluvčí.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru