dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Victoria pragensis. Rostlinná instalace na Piazzettě
Foto: Victoria pragensis FB

Victoria pragensis. Rostlinná instalace na Piazzettě

Botanický labyrint téměř tisíce rostlinných exemplářů a mezi nimi ty, které̌ se po celém světě díky svým léčivým účinkům využívají jako přírodní medicína na Piazzettě Národního divadla je k vidění do 3. srpna.

Na celém světě je téměř 400 000 rostlin, zhruba desetina z nich se po staletí využívá jako přírodní medicína. Labyrint upozorní na cenné, avšak křehké historické dědictví léčivých rostlin, a na jejich roli v kontextu městského designu. Svým názvem odkazuje instalace na objev největšího leknínu na světě, Victoria amazonica, který v roce 1801 učinil český botanik Tadeáš Haenke, jeden z prvních, kdo vědecky popsal exotickou floru latinské Ameriky.

V rámci instalace bude probíhat doprovodný program, komentované prohlídky, workshopy.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru