Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Více služebních bytů pro městskou policii

Praha schválila navýšení počtu služebních bytů pro zaměstnance a zaměstnankyně městské policie. V současné době se v této kvótě nachází 300 bytů, po navýšení jich bude 330.

V květnu tohoto roku byla také navýšena kvóta městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hlavním městem Prahou. Z původních 330 bytů schválila Rada hl. města Prahy navýšení o 50, nyní jich je 380.

V červnu byl pak zvýšen počet městských bytů určených pro pracovnice a pracovníky příspěvkových organizací hlavního města Prahy ve zdravotní a sociální oblasti z 97 na 147 bytů.

Podporované profese jsou jednou z cílových skupin, kterým magistrát pronajímá byty. Další jsou občané v bytové nouzi, senioři, rodiče samoživitelé nebo rodiny z ubytoven.

Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru