Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Více než 100 elektromobilů najednou se může nabíjet u innogy
Pražský životKomerční sdělení
Společnost plánuje vybudovat v letošním roce přes 200 veřejných nabíječek. Foto: innogy

Více než 100 elektromobilů najednou se může nabíjet u innogy

Veřejná nabíjecí síť innogy se v roce 2022 rozrostla o čtyři desítky nových nabíječek po celém Česku a jejich celkový počet tak překročil stovku. Důležitým krokem se rovněž stalo zavedení platebního systému pro zákazníky innogy.

Posledním významným přírůstkem do „elektrické“ sítě innogy je nabíjecí hub u rodinného zábavního parku Mirakulum v Milovicích. „Mirakulum je ukázkový příklad vynikající lokality pro nabíjení elektromobilů. Přesně taková místa na trávení volného času, kde řidiči zaparkují na delší dobu, vyhledáváme do naší sítě. Jsme nesmírně rádi, že si jeden z největších zábavních parků v Česku vybral pro dodávku nabíječek právě innogy,“ uvedl manažer čisté mobility v innogy Jan Kolečko.

Pro potřeby návštěvníků Mirakula je na parkovišti k dispozici deset nabíječek innogy Smart AC Station o výkonu 22 kW pro deset elektromobilů. Nabíjet a platit mohou registrovaní zákazníci jednoduše prostřednictvím aplikace innogy eMobilita nebo jednorázově pomocí webové aplikace charging.innogy.cz. Mobilní aplikace innogy eMobilita je prozatím jediná, která umožňuje spárování s palubním počítačem v autě pomocí systému Android Auto. Na displeji pak uživatel může vyhledávat nabíječky, spustit navigaci nebo zahájit nabíjení.

V loňském roce kromě Mirakula innogy postavila a zprovoznila další tři desítky nabíječek v celkem 18 lokalitách. Nabíjecí infrastruktura innogy v současné době pokrývá 60 míst, v nichž stojí dohromady 111 stanic. Z toho devět je s rychlým DC nabíjením, jako například v Praze, Táboře, Nepomuku nebo Dolní Moravě, a 102 s klasickým AC nabíjením rozmístěných napříč celou republikou. V meziročním srovnání nabíjení u DC vzrostlo téměř trojnásobně, konkrétně z 67 MWh na 192 MWh. U AC se jednalo o bezmála čtyřnásobný nárůst, a to z 9 MWh na 35 MWh. Celkem se tak na nabíjecích stanicích uskutečnilo 9 238 nabití s dodávkou přesahující 227 MWh.

„Na trhu vidíme rostoucí zájem, především z řad zásilkových služeb, o AC dobíjení ve velkých městech. Řidiči oceňují více menších stanic v jednom místě, nevznikají fronty a potřebné, i když jen částečné nabití probíhá velmi rychle. Také jsme si potvrdili náš vhodný výběr lokalit pro DC stanice u obchodních center, kde se lidé zdržují delší dobu a využijí tak nabíječky pro téměř 100% nabití,“ připomněl Jan Kolečko.

Nové nabíječky innogy v rámci projektů Park & Charge Net a Olife Energy Net jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictví dotačních titulů Ministerstva dopravy České republiky. Celkem innogy postaví v obou projektech přes dvě stovky veřejných nabíječek pro rozvoj elektromobility v Česku.


Autor: Cen

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

Včera v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

22. března 2023 v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Další články
Nahoru