Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Více než 100 elektromobilů najednou se může nabíjet u innogy
Pražský životKomerční sdělení
Společnost plánuje vybudovat v letošním roce přes 200 veřejných nabíječek. Foto: innogy

Více než 100 elektromobilů najednou se může nabíjet u innogy

Veřejná nabíjecí síť innogy se v roce 2022 rozrostla o čtyři desítky nových nabíječek po celém Česku a jejich celkový počet tak překročil stovku. Důležitým krokem se rovněž stalo zavedení platebního systému pro zákazníky innogy.

Posledním významným přírůstkem do „elektrické“ sítě innogy je nabíjecí hub u rodinného zábavního parku Mirakulum v Milovicích. „Mirakulum je ukázkový příklad vynikající lokality pro nabíjení elektromobilů. Přesně taková místa na trávení volného času, kde řidiči zaparkují na delší dobu, vyhledáváme do naší sítě. Jsme nesmírně rádi, že si jeden z největších zábavních parků v Česku vybral pro dodávku nabíječek právě innogy,“ uvedl manažer čisté mobility v innogy Jan Kolečko.

Pro potřeby návštěvníků Mirakula je na parkovišti k dispozici deset nabíječek innogy Smart AC Station o výkonu 22 kW pro deset elektromobilů. Nabíjet a platit mohou registrovaní zákazníci jednoduše prostřednictvím aplikace innogy eMobilita nebo jednorázově pomocí webové aplikace charging.innogy.cz. Mobilní aplikace innogy eMobilita je prozatím jediná, která umožňuje spárování s palubním počítačem v autě pomocí systému Android Auto. Na displeji pak uživatel může vyhledávat nabíječky, spustit navigaci nebo zahájit nabíjení.

V loňském roce kromě Mirakula innogy postavila a zprovoznila další tři desítky nabíječek v celkem 18 lokalitách. Nabíjecí infrastruktura innogy v současné době pokrývá 60 míst, v nichž stojí dohromady 111 stanic. Z toho devět je s rychlým DC nabíjením, jako například v Praze, Táboře, Nepomuku nebo Dolní Moravě, a 102 s klasickým AC nabíjením rozmístěných napříč celou republikou. V meziročním srovnání nabíjení u DC vzrostlo téměř trojnásobně, konkrétně z 67 MWh na 192 MWh. U AC se jednalo o bezmála čtyřnásobný nárůst, a to z 9 MWh na 35 MWh. Celkem se tak na nabíjecích stanicích uskutečnilo 9 238 nabití s dodávkou přesahující 227 MWh.

„Na trhu vidíme rostoucí zájem, především z řad zásilkových služeb, o AC dobíjení ve velkých městech. Řidiči oceňují více menších stanic v jednom místě, nevznikají fronty a potřebné, i když jen částečné nabití probíhá velmi rychle. Také jsme si potvrdili náš vhodný výběr lokalit pro DC stanice u obchodních center, kde se lidé zdržují delší dobu a využijí tak nabíječky pro téměř 100% nabití,“ připomněl Jan Kolečko.

Nové nabíječky innogy v rámci projektů Park & Charge Net a Olife Energy Net jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictví dotačních titulů Ministerstva dopravy České republiky. Celkem innogy postaví v obou projektech přes dvě stovky veřejných nabíječek pro rozvoj elektromobility v Česku.


Autor: Cen

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Další články
Nahoru