dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Vhůru do němoty, dvojky z chování musíme zapít! Strážníci zkontrolují bary a ohlídají přechody
Ilustrační foto: archiv

Vhůru do němoty, dvojky z chování musíme zapít! Strážníci zkontrolují bary a ohlídají přechody

Vysvědčení je tu, strážníci dohlédnou na bezpečí dětí na přechodech pro chodce. Zaměří se ale také na podávání alkoholu mladistvým.

Více než 250 strážníků dohlédnou na 172 přechodů u 149 škol. Městská policie se zaměří také na kontroly restaurací a barů, zvláštní pozornost přitom bude věnovat podávání alkoholu osobám mladším 18 let.

Dnes a na začátku prázdnin bude zesílen také dohled a kontrolní činnost nad parky, dětskými hřišti a dalšími místy, kde se mládež obvykle schází.

Policisté v těchto zaměřují svou pozornost na dopravní situaci na výjezdových komunikacích z metropole, kde ze zkušenostní z minulých let vznikají dopravní komplikace a budou se snažit, aby byla doprava co nejplynulejší.

I přesto ale Policie ČR řidičům doporučuje, aby sledovali aktuální dopravní sdělení na informačních tabulích, nebo na webových stránkách www.dopravniinfo.cz. Posílené budou i hlídky policistů z oddělení dopravních nehod, kteří budou připraveni co nejrychleji řešit případné kolize.

Dopravní akce se ale netýkají pouze začátku prázdnin, ale vůbec celého prázdninového období a policisté se v této souvislosti zaměří především na dodržování předepsané rychlosti, zákazu požívání alkoholu a drog za volantem a technický stav vozidla. „Kontrolám neuniknou ani cyklisté a další účastníci silničního provozu,“ sdělila mluvčí pražské policie Iveta Martínková.


Další články
Nahoru