Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
VFN zve na Světový den záchrany života
16 říjen
Zdraví
Ilustrace: Freeimages

VFN zve na Světový den záchrany života

16. 10. 2023
Osvětovou a preventivní akci při příležitosti Světového dne záchrany života pořádá v pondělí 16. října od 9 do 16 hodin II. interní klinika kardiologie a angiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v ambulanci srdečního selhání ve Fakultní poliklinice VFN na Karlově náměstí.

Využít můžete bezplatné konzultace se špičkovými zdravotníky, nechat si změřit krevní tlak včetně instruktáže správného postupu, tepovou frekvenci v zátěži, čeká vás echokardiografie, EKG a sami budete moci posoudit vlastní rizikové faktory pro srdeční onemocnění. Navíc vás čekají ukázky a výuka resuscitace včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru, transportu pacienta a komunikace s tísňovou linkou zdravotnické záchranné služby. 

„Ještě před několika lety byla naděje na přežití srdeční zástavy omezena na laickou první pomoc, telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci a podání defibrilačního výboje či léčiv týmem záchranné služby. Dnes jsou k dispozici přístroje pro automatizovanou srdeční masáž, které umožňují transport pacienta za pokračujícího oživování. V nemocnici a v budoucnu možná i na ulici nastupuje extrakorporální kardiopulmonální resuscitace, tedy náhrada vlastního krevního oběhu mimotělním, a intenzivní léčba příčiny srdečního selhání. Naše komplexní centrum zahrnuje i ambulance srdečního selhání, kde pečujeme o pacienty s hrozícím či probíhajícím srdečním selháním, a o pacienty, kteří již klinickou smrt prodělali,“ uvedl zdravotnický záchranář II. interní kliniky kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN Alan Mejstřík, s tím, že návštěvníci budou mít na místě možnost setkat se s lidmi, kteří přežili vlastní srdeční zástavu, nebo si prohlédnout monitorované lůžko kardiocentra s pacientem na mimotělním oběhu (ECMO). 

 „Chceme laické i odborné veřejnosti ukázat, jakými metodami lze boj o život vyhrát, naučit je ty, které by měl znát každý občan, a motivovat lidi zejména k prevenci, aby již nebylo nutné nikoho zachraňovat,“ dodal Alan Mejstřík.


Autor: Cen

Vánoce v nemocnici. Hasiči pořádají sbírku pro děti

9. listopadu 2023 v 15:29

Od neděle 12. listopadu do středy 6. prosince pořádají cholupičtí hasiči Vánoční sbírku. Je určena jednak dětem, které stráví nadcházející svátky v nemocnici, a také osamělým seniorům.

Týdne zodpovědného hraní se zaměří na osvětu, prevenci a možnosti léčby

6. listopadu 2023 v 09:16

Projekt Zodpovědné hraní od 6. do 12. listopadu pořádá již třetí ročník Týdne zodpovědného hraní, který si klade za cíl informovat co největší množství lidí o tom, jak udržet hraní pod kontrolou. Na programu se již tradičně podílí partneři projektu, adiktologická centra a odborníci....

Praha 14: Den zdraví na Poliklinice Parník

12. října 2023 ve 12:15

Praha 14 pořádá ve čtvrtek 19. října na Poliklinice Parník Den zdraví. Služby odborníků budou poskytnuty zdarma a můžete si nechat změřit tlak, hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi. 

Praha 4: Den zdraví u Arkád

9. října 2023 ve 13:22

V sobotu 21. října se od 10 hodin v Konferenčním centru City v Praze 4 u Arkád koná Den zdraví. Čeká na vás den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství a zajímavých přednášek.

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

7. června 2023 ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Džbán Park pro relaxaci a odpočinek se otevře veřejnosti

7. června 2023 v 10:40

Ve čtvrtek 8. června se pro veřejnost otevře odpočinková plocha nacházející se na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Návštěvníci zde ocení nejen lehátka k odpočinku a opalování, aktivity rodinného typu, sportovní vyžití, ale i občerstvení. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Praha 18 zve na Den zdraví. Co chystají organizátoři?

12. března 2023 v 10:12

V obřadní síni radnice Prahy 18 se koná ve středu 5. dubna Den zdraví. Nabídne měření tlaku a tepu, hladiny cukru v krvi, cholesterolu nebo očního tlaku.

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Další články
Nahoru