Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
VFN zve na Světový den záchrany života
16 říjen
Zdraví
Ilustrace: Freeimages

VFN zve na Světový den záchrany života

16. 10. 2023
Osvětovou a preventivní akci při příležitosti Světového dne záchrany života pořádá v pondělí 16. října od 9 do 16 hodin II. interní klinika kardiologie a angiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v ambulanci srdečního selhání ve Fakultní poliklinice VFN na Karlově náměstí.

Využít můžete bezplatné konzultace se špičkovými zdravotníky, nechat si změřit krevní tlak včetně instruktáže správného postupu, tepovou frekvenci v zátěži, čeká vás echokardiografie, EKG a sami budete moci posoudit vlastní rizikové faktory pro srdeční onemocnění. Navíc vás čekají ukázky a výuka resuscitace včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru, transportu pacienta a komunikace s tísňovou linkou zdravotnické záchranné služby. 

„Ještě před několika lety byla naděje na přežití srdeční zástavy omezena na laickou první pomoc, telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci a podání defibrilačního výboje či léčiv týmem záchranné služby. Dnes jsou k dispozici přístroje pro automatizovanou srdeční masáž, které umožňují transport pacienta za pokračujícího oživování. V nemocnici a v budoucnu možná i na ulici nastupuje extrakorporální kardiopulmonální resuscitace, tedy náhrada vlastního krevního oběhu mimotělním, a intenzivní léčba příčiny srdečního selhání. Naše komplexní centrum zahrnuje i ambulance srdečního selhání, kde pečujeme o pacienty s hrozícím či probíhajícím srdečním selháním, a o pacienty, kteří již klinickou smrt prodělali,“ uvedl zdravotnický záchranář II. interní kliniky kardiologie a angiologie 1. LF UK a VFN Alan Mejstřík, s tím, že návštěvníci budou mít na místě možnost setkat se s lidmi, kteří přežili vlastní srdeční zástavu, nebo si prohlédnout monitorované lůžko kardiocentra s pacientem na mimotělním oběhu (ECMO). 

 „Chceme laické i odborné veřejnosti ukázat, jakými metodami lze boj o život vyhrát, naučit je ty, které by měl znát každý občan, a motivovat lidi zejména k prevenci, aby již nebylo nutné nikoho zachraňovat,“ dodal Alan Mejstřík.


Autor: Cen

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

Včera v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

Den pro zdraví

19. června 2024 v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Onkopacienti oslaví život pohybem

29. května 2024 v 11:36

Pohyb má být nedílnou součástí života, poskytuje celou řadu benefitů pro fyzickou i duševní kondici – a to jak u zdravých osob, tak u lidí s probíhající nebo ukončenou léčbou rakoviny. Jasně to potvrzují nejen vědecké studie, ale také osobní zkušenosti samotných pacientek a...

Den zdraví v Praze 5 na radnici

26. května 2024 v 08:51

Nechte si zdarma otestovat své zdraví ve středu 29. května mezi 13:00 – 17:00 hodinou v jednacím sále zastupitelstva radnice Prahy 5.

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Vánoce v nemocnici. Hasiči pořádají sbírku pro děti

9. listopadu 2023 v 15:29

Od neděle 12. listopadu do středy 6. prosince pořádají cholupičtí hasiči Vánoční sbírku. Je určena jednak dětem, které stráví nadcházející svátky v nemocnici, a také osamělým seniorům.

Týdne zodpovědného hraní se zaměří na osvětu, prevenci a možnosti léčby

6. listopadu 2023 v 09:16

Projekt Zodpovědné hraní od 6. do 12. listopadu pořádá již třetí ročník Týdne zodpovědného hraní, který si klade za cíl informovat co největší množství lidí o tom, jak udržet hraní pod kontrolou. Na programu se již tradičně podílí partneři projektu, adiktologická centra a odborníci....

Praha 14: Den zdraví na Poliklinice Parník

12. října 2023 ve 12:15

Praha 14 pořádá ve čtvrtek 19. října na Poliklinice Parník Den zdraví. Služby odborníků budou poskytnuty zdarma a můžete si nechat změřit tlak, hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi. 

Praha 4: Den zdraví u Arkád

9. října 2023 ve 13:22

V sobotu 21. října se od 10 hodin v Konferenčním centru City v Praze 4 u Arkád koná Den zdraví. Čeká na vás den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství a zajímavých přednášek.

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

7. června 2023 ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Další články
Nahoru