Dnes Neděle - mlha 10°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
VFN otevřela ordinaci dětského lékaře pro děti z Ukrajiny, zajišťuje akutní i dlouhodobou péči
Ordinace pro Ukrajince. Foto: VFN

VFN otevřela ordinaci dětského lékaře pro děti z Ukrajiny, zajišťuje akutní i dlouhodobou péči

Ordinaci praktického lékaře pro dětské pacienty a dorost z Ukrajiny otevřela tento týden Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) v ulici Ke Karlovu na jedné ze svých klinik. Informovala o tom mluvčí nemocnice Regina Rothová.  

Ordinaci praktického lékaře pro dětské pacienty a dorost z Ukrajiny otevřela VFN v pondělí 5. září na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu VFN a 1. LF UK (KPDPM). 

Lékaři v Dětském areálu Karlov od pondělí do pátku poskytují léčebnou a preventivní péči dětem od novorozeneckého věku do 19 let, zajišťují akutní vyšetření nemocných dětí, kontroly, preventivní prohlídky, očkování, základní laboratorní vyšetření i odběry. Na vstupní prohlídku je nutné s sebou přinést veškerou dostupnou zdravotní dokumentaci pacienta včetně dokladu o očkování. 

„Je třeba péči o ukrajinské děti v ČR rozprostřít a my víme, že naše ambulance pomůže v přeplněné Praze mnoha rodinám. V naší nemocnici zajišťujeme nejen akutní, ale od září i dlouhodobou péči o dětské pacienty. V ambulanci je přítomný ukrajinsky hovořící administrativní pracovník, komunikace v ukrajinštině je možná také po telefonu nebo e-mailem,“ uvedla náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Dita Svobodová. 

Objednat se lze telefonicky na čísle 22496 7639 nebo e-mailem pldd-ua@vfn.cz. Převážná většina služeb je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Rodiče hradí některá nepovinná očkování a vyžádanou zdravotní péči.


Autor: Jan Puci

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru