Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
VFN otevřela ordinaci dětského lékaře pro děti z Ukrajiny, zajišťuje akutní i dlouhodobou péči
Ordinace pro Ukrajince. Foto: VFN

VFN otevřela ordinaci dětského lékaře pro děti z Ukrajiny, zajišťuje akutní i dlouhodobou péči

Ordinaci praktického lékaře pro dětské pacienty a dorost z Ukrajiny otevřela tento týden Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) v ulici Ke Karlovu na jedné ze svých klinik. Informovala o tom mluvčí nemocnice Regina Rothová.  

Ordinaci praktického lékaře pro dětské pacienty a dorost z Ukrajiny otevřela VFN v pondělí 5. září na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu VFN a 1. LF UK (KPDPM). 

Lékaři v Dětském areálu Karlov od pondělí do pátku poskytují léčebnou a preventivní péči dětem od novorozeneckého věku do 19 let, zajišťují akutní vyšetření nemocných dětí, kontroly, preventivní prohlídky, očkování, základní laboratorní vyšetření i odběry. Na vstupní prohlídku je nutné s sebou přinést veškerou dostupnou zdravotní dokumentaci pacienta včetně dokladu o očkování. 

„Je třeba péči o ukrajinské děti v ČR rozprostřít a my víme, že naše ambulance pomůže v přeplněné Praze mnoha rodinám. V naší nemocnici zajišťujeme nejen akutní, ale od září i dlouhodobou péči o dětské pacienty. V ambulanci je přítomný ukrajinsky hovořící administrativní pracovník, komunikace v ukrajinštině je možná také po telefonu nebo e-mailem,“ uvedla náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Dita Svobodová. 

Objednat se lze telefonicky na čísle 22496 7639 nebo e-mailem pldd-ua@vfn.cz. Převážná většina služeb je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Rodiče hradí některá nepovinná očkování a vyžádanou zdravotní péči.


Autor: Jan Puci

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru