Dnes Úterý - polojasno 4°C
Zítra Středa - prehanky-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc
Část drog, které našli policisté v kontrolovaném autě. Foto: Policie ČR

Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc

Minulou neděli policisté při silniční kontrole na Novopacké ulici odhalili řidiče, který ve svém vozidle převážel velké množství drog. Hlídce sdělil, že v kufru převáží jen marihuanu. Při prohlídce vozidla však policisté nalezli nejen zmiňovanou marihuanu, ale bylo toho o dost víc. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Po zastavení osobního auta se kontrolovaný řidič choval nervózně a nebyl schopný poskládat souvislé věty. Policisté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a testu na drogy, obojí však odmítl.

„Lustrací muže policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění, tudíž za volantem neměl co dělat. Na dotaz kolegů, zda se ve vozidle nenacházejí nějaké drogy, odvětil, že veze jen nějakou marihuanu v kufru,“ pospala mluvčí.

Při prohlídce auta a řidiče samotného policisté nalezli více než třicet gramů pervitinu, sedmdesát gramů marihuany a čtyři kilogramy tablet, které obsahovaly látku efedrin (prekurzor pro výrobu metamfetaminu, pozn. aut.).

Celý případ si proto převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky Prahy III a zajištěné drogy byly odeslány na expertizu k dalšímu zkoumání. Osmačtyřicetiletý řidič byl vyzván k podrobení se lékařské prohlídce spojené s odběrem krve a moči, kterou také odmítl.

„S osmačtyřicetiletým mužem kriminalisté již zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

Dnes v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

Dnes v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Další články
Nahoru