Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc
Část drog, které našli policisté v kontrolovaném autě. Foto: Policie ČR

Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc

Minulou neděli policisté při silniční kontrole na Novopacké ulici odhalili řidiče, který ve svém vozidle převážel velké množství drog. Hlídce sdělil, že v kufru převáží jen marihuanu. Při prohlídce vozidla však policisté nalezli nejen zmiňovanou marihuanu, ale bylo toho o dost víc. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Po zastavení osobního auta se kontrolovaný řidič choval nervózně a nebyl schopný poskládat souvislé věty. Policisté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a testu na drogy, obojí však odmítl.

„Lustrací muže policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění, tudíž za volantem neměl co dělat. Na dotaz kolegů, zda se ve vozidle nenacházejí nějaké drogy, odvětil, že veze jen nějakou marihuanu v kufru,“ pospala mluvčí.

Při prohlídce auta a řidiče samotného policisté nalezli více než třicet gramů pervitinu, sedmdesát gramů marihuany a čtyři kilogramy tablet, které obsahovaly látku efedrin (prekurzor pro výrobu metamfetaminu, pozn. aut.).

Celý případ si proto převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky Prahy III a zajištěné drogy byly odeslány na expertizu k dalšímu zkoumání. Osmačtyřicetiletý řidič byl vyzván k podrobení se lékařské prohlídce spojené s odběrem krve a moči, kterou také odmítl.

„S osmačtyřicetiletým mužem kriminalisté již zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru