Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc
Část drog, které našli policisté v kontrolovaném autě. Foto: Policie ČR

Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc

Minulou neděli policisté při silniční kontrole na Novopacké ulici odhalili řidiče, který ve svém vozidle převážel velké množství drog. Hlídce sdělil, že v kufru převáží jen marihuanu. Při prohlídce vozidla však policisté nalezli nejen zmiňovanou marihuanu, ale bylo toho o dost víc. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Po zastavení osobního auta se kontrolovaný řidič choval nervózně a nebyl schopný poskládat souvislé věty. Policisté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a testu na drogy, obojí však odmítl.

„Lustrací muže policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění, tudíž za volantem neměl co dělat. Na dotaz kolegů, zda se ve vozidle nenacházejí nějaké drogy, odvětil, že veze jen nějakou marihuanu v kufru,“ pospala mluvčí.

Při prohlídce auta a řidiče samotného policisté nalezli více než třicet gramů pervitinu, sedmdesát gramů marihuany a čtyři kilogramy tablet, které obsahovaly látku efedrin (prekurzor pro výrobu metamfetaminu, pozn. aut.).

Celý případ si proto převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky Prahy III a zajištěné drogy byly odeslány na expertizu k dalšímu zkoumání. Osmačtyřicetiletý řidič byl vyzván k podrobení se lékařské prohlídce spojené s odběrem krve a moči, kterou také odmítl.

„S osmačtyřicetiletým mužem kriminalisté již zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Včera v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Včera v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Včera v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Další články
Nahoru