Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc
Část drog, které našli policisté v kontrolovaném autě. Foto: Policie ČR

Vezu jen nějakou marihuanu, drmolil řidič. Kufr toho ukrýval mnohem víc

Minulou neděli policisté při silniční kontrole na Novopacké ulici odhalili řidiče, který ve svém vozidle převážel velké množství drog. Hlídce sdělil, že v kufru převáží jen marihuanu. Při prohlídce vozidla však policisté nalezli nejen zmiňovanou marihuanu, ale bylo toho o dost víc. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Po zastavení osobního auta se kontrolovaný řidič choval nervózně a nebyl schopný poskládat souvislé věty. Policisté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a testu na drogy, obojí však odmítl.

„Lustrací muže policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění, tudíž za volantem neměl co dělat. Na dotaz kolegů, zda se ve vozidle nenacházejí nějaké drogy, odvětil, že veze jen nějakou marihuanu v kufru,“ pospala mluvčí.

Při prohlídce auta a řidiče samotného policisté nalezli více než třicet gramů pervitinu, sedmdesát gramů marihuany a čtyři kilogramy tablet, které obsahovaly látku efedrin (prekurzor pro výrobu metamfetaminu, pozn. aut.).

Celý případ si proto převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky Prahy III a zajištěné drogy byly odeslány na expertizu k dalšímu zkoumání. Osmačtyřicetiletý řidič byl vyzván k podrobení se lékařské prohlídce spojené s odběrem krve a moči, kterou také odmítl.

„S osmačtyřicetiletým mužem kriminalisté již zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

V centru Prahy řádil vandal, ničil auta

12. dubna 2023 v 18:00

Oznámení o muži, který ničil zaparkovaná auta, jeli 7. dubna ve tři hodiny ráno strážníci prověřit do ulice Skořepka. Vandala hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Ten své jednání nepopíral, ale jeho důvod odmítal sdělit a tvrdil, že u sebe žádné doklady nemá.

Jeden se zákazem řízení, druhý s alkoholem za volantem

12. dubna 2023 v 17:54

V centru Prahy řešila během víkendu hlídka strážníků řidiče skútru, který několikrát projel jednosměrkou. Doklady u sebe 30letý muž neměl a během lustrace vyšlo najevo, že má vysloven zákaz řízení a zadržený řidičský průkaz.

Zfetovaný řidič, zákaz řízení a půl milionu v autě

8. dubna 2023 v 08:03

Policisté zastavili v úterý dopoledne na ulici Hráského osobní auto, u kterého provedli kontrolu řidiče a osádky, kterou tvořili dva lidé. Při kontrole policisté zjistili, že má řidič vyslovený zákaz řízení motorových vozidel na dva roky a že je pod vlivem drog.

Další články
Nahoru