dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražské krimi

Vězni – uprchlíci: jeden přišel do Prahy pěšky, druhého bránila žena pěstmi

V průběhu čtyřiadvaceti hodin vypátrali a zadrželi kriminalisté čtvrtého policejního obvodu jedenáct pachatelů trestné činnosti, nebo hledaných osob. Podařilo se jim zadržet i uprchlé vězně.

Jedna z osob byla zadržena ve Františkánské zahradě v Praze 1 ve středu odpoledne. Jednalo se o sedmadvacetiletého vězně, který počátkem dubna utekl z nestřeženého pracoviště věznice Oráčov na Rakovnicku.

Spoluprací kriminalistů se podařilo zjistit, kde a v čí společnosti se uprchlý vězeň pohybuje. Naplánované zadržení hledaného zaskočilo natolik, že se nezmohl ani na minimální odpor.

Vězeň poté putoval zpět za mříže. „Kuriózní na tomto případu je, že dle zjištění policistů uprchlý vězeň do metropole po útěku přišel pěšky,“uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Uprchlík se při pobytu na svobodě živil krádežemi luxusního kuchyňského nádobí, které následně prodával značně pod cenou

Roli rebela převzala přítelkyně

Dalšího hledaného vypátrali také kriminalisté čtvrtého policejního obvodu o den později v Praze 6 Suchdole, v jedné z tamních zahradních chatek.

Jednalo se o jedenatřicetiletého, česky hovořícího muže, který se tři roky schovával před nástupem trestu odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen pro drogové delikty.

Vypátrat tohoto muže bylo značně složité, neboť neustále měnil místa svého bydliště. A i zadržení nebylo nijak snadné.

Samotný hledaný odsouzenec s kriminalisty více méně spolupracoval. Roli rebela za něj převzala devětatřicetileté přítelkyně, která svého partnera bránila před spravedlností tak vehementně, že je v tuto chvíli sama stíhána pro trestný čin útok na úřední osobu.

Při zákroku totiž policisty hrubě urážela a nakonec i napadla pěstmi. Určitým problémem při zákroku byl i pes zadrženého, který je bojového plemene a na policisty se také snažil útočit.

„Proto byl proti němu použit slzotvorný prostředek. Hledaný muž i agresivní žena skončili na policejní služebně, pes v útulku,“ dodal Tomáš Hulan.


Autor: Renata Rákosová

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru