dnes
Čtvrtek - snih-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Rodiče se pokusí plyšáky zabránit demolici školky

Rodiče se pokusí plyšáky zabránit demolici školky

Zatímco se všude jinde řeší nedostatek míst ve školkách, v Praze na Jarově se přes odpor veřejnosti chystají jednu zbourat. V pondělí 8. února v 9:30 hodin proběhne před budovou bývalé školky v Bukové ulici v Praze 3 netradiční happening rodičů s dětmi. Ti se za pomoci stráže plyšáků přivázaných k plotu pokusí školku ochránit před srovnáním se zemí bagry, které mají tohoto dne přijet.

O zrušení unikátní školky v Bukové, specializující se na děti s respiračními problémy, rozhodla Rada městské části Prahy 3 loni 9. března a dodnes nepředložila hotový projekt, jak bude po zbourání školky s pozemkem města naloženo.

Od loňského srpna navíc vynakládá kolem 140 tisíc korun měsíčně za hlídání prázdného objektu školky, což je přibližně stejná částka, jako pro zachování provozu školky.

„Na happening připravujeme pro děti skluzavku, kreslení barevnými křídami a spoustu dalšího. Všichni návštěvníci se mohou také těšit na menší občerstvení. Je to náš způsob, jak se se školkou naposledy rozloučit a jak veřejnost upozornit na nesmyslné jednání vedení radnice,“ uvedla jedna z organizátorek akce a matka dítěte, které školku v Bukové navštěvovalo, Markéta Rohanová.

„Radní sice tvrdí, že místo zrušené školky vybudují na pozemku zařízení jeselského typu pro děti mladší tří let, nicméně dosud, tedy téměř rok po rozhodnutí, nepředložili žádný projekt, jak má taková novostavba vypadat. Společně s dalšími občany se obáváme, že s ohledem na hlukové normy v dané lokalitě není příliš pravděpodobné, že by novostavba jeslí byla vůbec povolena. Jaké záměry má tedy radnice doopravdy? Proč bourat fungující školku, když ani nevíme, co tam místo ní bude? Nechápu to,“ vyjádřil se k záměru místní architekt Jozef Seman.

Rodiče na akci zvou širokou veřejnost a prosí, aby s sebou každý přinesl alespoň jednu plyšovou hračku.

bukova-skolka-plakat-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více o akci: https://www.facebook.com/events/474029256121513/


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru