dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Věž, orloj a kapli na Staroměstské radnici čeká oprava
Kaple na Staroměstské radnici. Foto: Jan Puci

Věž, orloj a kapli na Staroměstské radnici čeká oprava

Praha hledá ve výběrovém řízení firmu, která za zhruba 46,6 milionu bez DPH provede rekonstrukci věže, orloje i kaple na Staroměstské radnici. Magistrát zveřejnil zadání tendru ve Věstníku veřejných zakázek. Věž byla opravována naposledy v letech 1984 až 1986. Staroměstská radnice v historickém centru města se řadí mezi turisticky nejnavštěvovanější místa metropole.

Vybraná firma opraví nejen samotnou středověkou věž Staroměstské radnice, ale také orloj a kapli včetně nového nasvětlení ochozu věže, orloje a exteriéru kaple. Opravena bude rovněž střecha a krovy a dojde k několika statickým zásahům v interiéru i exteriéru věže.

Naposledy byla věž opravena před zhruba 30 lety a od té doby je pouze udržována s dílčími opravami vyvolanými turistickým ruchem – ročně ji navštíví na 700 000 lidí. „Její celkové opotřebení je za hranicí udržitelnosti,“ píše se v zadání zakázky. Právě proto byl v posledních letech návštěvnický provoz mírně omezen.

Přesná částka, na kolik opravy vyjdou, bude známa až z výsledku výběrového řízení. Podle dokumentace by ale nabídnutá cena neměla překročit zmíněných asi 46,6 milionu bez DPH. Zájemci mohou městu podávat nabídky do letošního 17. října


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Dnes ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru