Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Většina řidičů jezdí s aplikací Kooperativy KOOPILOT zodpovědně
Provoz na pražské magistrále. Foto: archiv

Většina řidičů jezdí s aplikací Kooperativy KOOPILOT zodpovědně

Povinné ručení s odměnou za bezpečnou jízdu nabízí pojišťovna Kooperativa od května letošního roku. Aktuálně ho využívá téměř 7 tisíc řidičů, kteří si tak mohou za bezpečnou a zodpovědnou jízdu vyjezdit v aplikaci KOOPILOT cashback, který jim Kooperativa každé čtvrtletí vrátí na účet.

A řidiči se opravdu snaží. „Průměrně si každý z nich přišel na 755 Kč za kvartál, za rok by to byly krásné 3 tisíce korun. Z jízdních dat a skóre vidíme, že 69 % řidičů má skóre vyšší než 90 bodů. A dalších 26 % řidičů má výsledky svého jízdního skóre mezi 80–90 body,“ potvrzuje snahu o zodpovědné řízení Aleš Zethner, ředitel Úseku pojištění motorových vozidel v Kooperativě. 

Celkem nepřekvapivě nový produkt s moderní mobilní aplikací zaujímá spíše mladší populaci. „Celkem 26 % klientů je mladších než 28 let, což je 2,5krát více než v běžném autopojištění bez telematické aplikace KOOPILOT. Ale máme i klienty, které můžeme řadit mezi starší generaci, kterým je přes 60 let, a přesto jsou s naším produktem spokojení. Naopak vůbec nepozorujeme, že by KOOPILOTa využívali více lidé ve větších městech a na vesnicích vůbec. Regionální rozložení je totožné jako s produktem bez telematiky,“ doplňuje zajímavé statistiky Aleš Zethner. 

Klienti Kooperativy najezdili s aplikací KOOPILOT již přes 3,5 milionu kilometrů. Překvapivé je, že 80 % všech jízd je kratších než 20 kilometrů. A trasy v délce 1–5 kilometrů tvoří více než třetinu ze všech jízd. Jízdy nad 100 km netvoří ani 2 % ze všech jízd. Klienti oceňují i možnost využít SOS tlačítko, když se dostanou do nesnází. „Aktuálně testujeme funkcionalitu, která tuto službu ještě vylepší. Aplikace sama rozpozná, když dojde k nehodě a přivolá asistenční službu, která operativně zasáhne,“ představuje novinku Aleš Zethner. 

Kvality aplikace si všimlo i Ministerstvo Dopravy a Asociace Autoškol, které zvažují její využití v rámci nové legislativní úpravy L17 při jich prvních řidičských krůčcích. „Věříme, že se s aplikací KOOPILOT, prací ministerstva, asociace a samozřejmě osob mentorů, povede snížit nehodovost u těchto nezkušených, začínajících řidičů,“ uzavírá Aleš Zethner.  


Autor: Alo

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru