Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Většina řidičů jezdí s aplikací Kooperativy KOOPILOT zodpovědně
Provoz na pražské magistrále. Foto: archiv

Většina řidičů jezdí s aplikací Kooperativy KOOPILOT zodpovědně

Povinné ručení s odměnou za bezpečnou jízdu nabízí pojišťovna Kooperativa od května letošního roku. Aktuálně ho využívá téměř 7 tisíc řidičů, kteří si tak mohou za bezpečnou a zodpovědnou jízdu vyjezdit v aplikaci KOOPILOT cashback, který jim Kooperativa každé čtvrtletí vrátí na účet.

A řidiči se opravdu snaží. „Průměrně si každý z nich přišel na 755 Kč za kvartál, za rok by to byly krásné 3 tisíce korun. Z jízdních dat a skóre vidíme, že 69 % řidičů má skóre vyšší než 90 bodů. A dalších 26 % řidičů má výsledky svého jízdního skóre mezi 80–90 body,“ potvrzuje snahu o zodpovědné řízení Aleš Zethner, ředitel Úseku pojištění motorových vozidel v Kooperativě. 

Celkem nepřekvapivě nový produkt s moderní mobilní aplikací zaujímá spíše mladší populaci. „Celkem 26 % klientů je mladších než 28 let, což je 2,5krát více než v běžném autopojištění bez telematické aplikace KOOPILOT. Ale máme i klienty, které můžeme řadit mezi starší generaci, kterým je přes 60 let, a přesto jsou s naším produktem spokojení. Naopak vůbec nepozorujeme, že by KOOPILOTa využívali více lidé ve větších městech a na vesnicích vůbec. Regionální rozložení je totožné jako s produktem bez telematiky,“ doplňuje zajímavé statistiky Aleš Zethner. 

Klienti Kooperativy najezdili s aplikací KOOPILOT již přes 3,5 milionu kilometrů. Překvapivé je, že 80 % všech jízd je kratších než 20 kilometrů. A trasy v délce 1–5 kilometrů tvoří více než třetinu ze všech jízd. Jízdy nad 100 km netvoří ani 2 % ze všech jízd. Klienti oceňují i možnost využít SOS tlačítko, když se dostanou do nesnází. „Aktuálně testujeme funkcionalitu, která tuto službu ještě vylepší. Aplikace sama rozpozná, když dojde k nehodě a přivolá asistenční službu, která operativně zasáhne,“ představuje novinku Aleš Zethner. 

Kvality aplikace si všimlo i Ministerstvo Dopravy a Asociace Autoškol, které zvažují její využití v rámci nové legislativní úpravy L17 při jich prvních řidičských krůčcích. „Věříme, že se s aplikací KOOPILOT, prací ministerstva, asociace a samozřejmě osob mentorů, povede snížit nehodovost u těchto nezkušených, začínajících řidičů,“ uzavírá Aleš Zethner.  


Autor: Alo

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

Včera ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru