dnes
Středa - snih
1°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
0°C
Většina psů ztracených na přelomu roku v Praze je už zpět u svých majitelů
Ilustrační foto: archiv MP Praha

Většina psů ztracených na přelomu roku v Praze je už zpět u svých majitelů

Na Silvestra a Nový rok bylo do trojského útulku pražské městské policie nahlášeno celkem 37 nálezů a 35 ztracených psů. Fyzicky bylo přijato celkem 18 zvířat, z nichž 13 bylo téměř bezprostředně vráceno zpět domů k jejich majitelům. I přes chybějící řádné označení některých zvířat se je díky popisu podařilo dohledat v systému, takže si pro ně majitelé přijeli rovnou na místo nálezu. V posledních dnech roku se do útulku dostala také nechtěná zvířata, hlavně štěňata.

Přesně 8,1 tun suchého krmiva, konzerv, piškotů a pamlsků přineslo téměř 15 tisíc lidí během dnů otevřených dveří ve dnech 23. a 24. prosince do trojského útulku pražských strážníků. Nejštědřejší byli na Štědrý den. Darované krmení pokryje téměř 9 měsíců.

Kromě potravy dostala zvířata misky, hračky, obojky, vodítka a deky do kotců. Někteří lidé pomohli také penězi, za dva dny se na dárcovském účtu sešlo 26,5 tisíce korun. Společně s dalšími finančními prostředky budou peníze použity na moderní vybavení veterinárních ordinací a další obnovu a vybavení prostor.

„Za projevenou pomoc velmi děkujeme a vážíme si jí. Nejen díky ní pak můžeme péči a starost o zvířata stále zlepšovat,“ sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster.

Ve srovnání s jinými roky byl konec roku 2018 naopak nejnáročnější na počet odložených zvířat, nejčastěji se jednalo o nechtěná štěňata. „Díky skvělé péči ošetřovatelů si je mohou zájemci od dnešního dne vzít do svých domovů,“ dodal Šuster.

Za 25 let, kdy útulky pro opuštěná zvířata v Troji a Dolních Měcholupech spravuje městská policie, přijaly celkem 87 523 zvířat, z toho jich 86 692 bylo vráceno majitelům nebo předáno do náhradní péče. Počet zvířat, která jsou ročně přijata do útulků městské policie, v posledních letech klesá.

Za loňský rok útulky městské policie přijaly 3046 zvířat, z nich je v původním nebo novém domově už 2622. V roce 2017 to bylo 3211 zvířat, což je o 382 zvířat méně proti roku 2016 a o 1700 méně proti roku 2008.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Další články
Nahoru