dnes
Neděle - zatazeno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
-1°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Většina psů ztracených na přelomu roku v Praze je už zpět u svých majitelů
Ilustrační foto: archiv MP Praha

Většina psů ztracených na přelomu roku v Praze je už zpět u svých majitelů

Na Silvestra a Nový rok bylo do trojského útulku pražské městské policie nahlášeno celkem 37 nálezů a 35 ztracených psů. Fyzicky bylo přijato celkem 18 zvířat, z nichž 13 bylo téměř bezprostředně vráceno zpět domů k jejich majitelům. I přes chybějící řádné označení některých zvířat se je díky popisu podařilo dohledat v systému, takže si pro ně majitelé přijeli rovnou na místo nálezu. V posledních dnech roku se do útulku dostala také nechtěná zvířata, hlavně štěňata.

Přesně 8,1 tun suchého krmiva, konzerv, piškotů a pamlsků přineslo téměř 15 tisíc lidí během dnů otevřených dveří ve dnech 23. a 24. prosince do trojského útulku pražských strážníků. Nejštědřejší byli na Štědrý den. Darované krmení pokryje téměř 9 měsíců.

Kromě potravy dostala zvířata misky, hračky, obojky, vodítka a deky do kotců. Někteří lidé pomohli také penězi, za dva dny se na dárcovském účtu sešlo 26,5 tisíce korun. Společně s dalšími finančními prostředky budou peníze použity na moderní vybavení veterinárních ordinací a další obnovu a vybavení prostor.

„Za projevenou pomoc velmi děkujeme a vážíme si jí. Nejen díky ní pak můžeme péči a starost o zvířata stále zlepšovat,“ sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster.

Ve srovnání s jinými roky byl konec roku 2018 naopak nejnáročnější na počet odložených zvířat, nejčastěji se jednalo o nechtěná štěňata. „Díky skvělé péči ošetřovatelů si je mohou zájemci od dnešního dne vzít do svých domovů,“ dodal Šuster.

Za 25 let, kdy útulky pro opuštěná zvířata v Troji a Dolních Měcholupech spravuje městská policie, přijaly celkem 87 523 zvířat, z toho jich 86 692 bylo vráceno majitelům nebo předáno do náhradní péče. Počet zvířat, která jsou ročně přijata do útulků městské policie, v posledních letech klesá.

Za loňský rok útulky městské policie přijaly 3046 zvířat, z nich je v původním nebo novém domově už 2622. V roce 2017 to bylo 3211 zvířat, což je o 382 zvířat méně proti roku 2016 a o 1700 méně proti roku 2008.


Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Dnes v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Včera v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru