Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Většina pražských památek je o Velikonocích pro návštěvníky otevřená
Netradiční pohled na Staroměstskou radnici. Foto: archiv PCT

Většina pražských památek je o Velikonocích pro návštěvníky otevřená

Většina pražských památek a turistických cílů bude pro návštěvníky otevřená i o Velikonocích. Přístupné ve sváteční dny budou mimo jiné prostory katedrály svatého Víta v areálu Pražského hradu, prohlídkové okruhy na Vyšehradě nebo Staroměstská radnice. Lidé ale musí počítat s upravenou otevírací dobou některých objektů. Vyplývá z informací na webech institucí a z informací, které ČTK poskytly jejich mluvčí.

V omezeném režimu bude otevřená katedrála na Pražském hradě. Obdivovat interiéry památky a její výzdobu mohou návštěvníci v sobotu od 9:30 do 17:00 a v neděli od 12:30 do 16:30. Ve sváteční pondělí bude otevřeno od 9:00 do 17:00, uvedl na webu Hrad.

V běžné otevírací době bude přístupný Vyšehrad. Jeho návštěvníci mohou ve velikonoční dny shlédnout stálou expozici Historické podoby Vyšehradu, aktuální výstavu v Galerii Vyšehrad nebo se projít podzemními chodbami, kde je umístěno šest originálních sousoší z Karlova mostu.

Otevřená bude i Staroměstská radnice v centru metropole. Na Velikonoční pondělí budou navíc prostory radnice otevřené namísto od 11:00 už od 9:00, uvedla Klára Malá, mluvčí městské organizace Prague City Tourism (PCT).

Milovníci moderního umění mohou v čase od 10:00 do 18:00 navštívit také Museum Kampa. V běžné otevírací době jsou během velikonočních svátků otevřené rovněž objekty Národního muzea.

Naopak výstavní prostory Národní galerie budou v pondělí zavřené. Na Velký pátek a o víkendu se lidé mohou vystaveným uměním těšit v čase od 10:00 do 18:00. Instituce to uvedly na svých webech a na sociálních sítích.

Praha 3 bude pořádat akci s názvem Žižkonoce, informoval mluvčí třetí městské části Pavel Trojan. Zájemci si v neděli v komunitním centru Vozovna a v Atriu mohou uplést pomlázku, nebo si od 14:00 zahrát tematickou venkovní hru.

Praha 6 na Velikonoční pondělí připravila pro milovníky hudby koncert v prostorách Národní technické knihovny. Pod vedením dirigentky Miriam Němcové zazní Carmina Burana německého skladatele Carla Orffa.

Komentovaná krmení zvířat mohou lidé v pondělí od 11:00 hodin vidět v pražské zoo. Na velikonoční výslužce si budou podle informací na webu zoo pochutnávat žirafy, lemuři či gorily.

V nedaleké botanické zahradě v Troji bude v pondělí mimořádně otevřený i tamní skleník Fata Morgana, v němž se nyní koná výstava tropických motýlů. Ve venkovních prostorách zahrady mohou lidé o Velikonocích v čase od 9:00 do 19:00 obdivovat rozkvetlé narcisy, tulipány, magnolie nebo azalky, uvedla mluvčí Michaela Bičíková.


Autor: ČTK

Australští Hockey Dad roztančí Rock Café

9. dubna 2023 v 06:45

Surf-rocková dvojice Hockey Dad se vrací aby přivezla do Prahy svou energickou show, kterou si podmanila fanoušky po celém světě. 

Velikonoční dílny pro děti i dospělé

7. dubna 2023 v 09:44

V sobotu vezměte na trh na Kulaťáku i děti. pod odborným vedením si mohou uplést pomlázku.

Praha 10: Velikonoční sobota na Kubáni

6. dubna 2023 v 10:52

Sobota na farmářských trzích na Kubáni nabídne divadlo, zdobení perníčků nebo pletení pomlázek.

Velikonoční jarmark ve Škodově paláci

5. dubna 2023 v 09:03

V přízemí Škodova paláce v Praze 1 se ve středu 5. dubna koná tradiční Velikonoční jarmark.

Víkend na trzích přiblíží velikonoční tradice

5. dubna 2023 v 08:43

Návštěvníky Velikonočních trhů v centru čeká pestrý prodloužený velikonoční víkend. Staroměstské náměstí se stane centrem českých lidových tradic a zvyků. Organizátoři připravili na malém pódiu pod velikonoční břízou program s historickým nahlédnutím do oslav Velikonoc našich...

Velikonoční koncert u Ignáce

4. dubna 2023 v 18:58

Velikonoční koncert v kostele sv. Ignáce z Loyoly v Praze v pondělí 17. dubna.

Velikonoční koncert v kostele Husova sboru

3. dubna 2023 v 10:40

Praha 6 zve na tradiční Velikonoční koncert v kostele Husova sboru. Vstup je zdarma.

Praha 2 zve děti na Velikonoce na Folimance

2. dubna 2023 v 19:08

Praha 2 zve děti na oslavu Velikonoc na Folimanku. Od 15 hodin uvidí pohádku a od 16 mohou plést pomlázky.

Velikonoční trhy na Mariánském náměstí potrvají do poloviny dubna

2. dubna 2023 v 16:07

Sváteční velikonoční atmosféru nabízí až do neděle 16. dubna Mariánské náměstí v centru metropole. Po loňské premiéře si sem Pražané i návštěvníci metropole mohou zajít pro tradiční velikonoční pomlázky i občerstvení do stánků neziskových organizací a chráněných dílen. Od pátku do neděle je také...

Vítání jara v Praze 9

1. dubna 2023 ve 21:06

Rozloučení se se zimou, přivítání jara a příprava na Velikonoce v Edu Bubo Klubu v Parku Podkovářská v neděli 2. dubna od 15 hodin.

Velikonoce na Veronském náměstí

1. dubna 2023 v 07:25

Na Veronském náměstí v Praze 15 se konají Velikonoce v úterý 4. dubna. Připraven je od 15 hodin program pro děti.

Velikonoce na Kulaťáku ve znamení jara

30. března 2023 v 11:20

Návštěvníky potěší tradiční sortiment – beránci, mazance, jehněčí, uzené, bylinky, vajíčka slepiček z volného chovu, pomlázky, dekorace, vykrajovátka, pletené košíky a spousta jarních květin.

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

28. března 2023 v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Praha 14: Malování kraslic na farmářských trzích

28. března 2023 ve 13:18

Farmářské trhy v Praze 14 se příští týden ponesou v duchu Velikonoc.

Další články
Nahoru