Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Většina pražských památek je o Velikonocích pro návštěvníky otevřená
Netradiční pohled na Staroměstskou radnici. Foto: archiv PCT

Většina pražských památek je o Velikonocích pro návštěvníky otevřená

Většina pražských památek a turistických cílů bude pro návštěvníky otevřená i o Velikonocích. Přístupné ve sváteční dny budou mimo jiné prostory katedrály svatého Víta v areálu Pražského hradu, prohlídkové okruhy na Vyšehradě nebo Staroměstská radnice. Lidé ale musí počítat s upravenou otevírací dobou některých objektů. Vyplývá z informací na webech institucí a z informací, které ČTK poskytly jejich mluvčí.

V omezeném režimu bude otevřená katedrála na Pražském hradě. Obdivovat interiéry památky a její výzdobu mohou návštěvníci v sobotu od 9:30 do 17:00 a v neděli od 12:30 do 16:30. Ve sváteční pondělí bude otevřeno od 9:00 do 17:00, uvedl na webu Hrad.

V běžné otevírací době bude přístupný Vyšehrad. Jeho návštěvníci mohou ve velikonoční dny shlédnout stálou expozici Historické podoby Vyšehradu, aktuální výstavu v Galerii Vyšehrad nebo se projít podzemními chodbami, kde je umístěno šest originálních sousoší z Karlova mostu.

Otevřená bude i Staroměstská radnice v centru metropole. Na Velikonoční pondělí budou navíc prostory radnice otevřené namísto od 11:00 už od 9:00, uvedla Klára Malá, mluvčí městské organizace Prague City Tourism (PCT).

Milovníci moderního umění mohou v čase od 10:00 do 18:00 navštívit také Museum Kampa. V běžné otevírací době jsou během velikonočních svátků otevřené rovněž objekty Národního muzea.

Naopak výstavní prostory Národní galerie budou v pondělí zavřené. Na Velký pátek a o víkendu se lidé mohou vystaveným uměním těšit v čase od 10:00 do 18:00. Instituce to uvedly na svých webech a na sociálních sítích.

Praha 3 bude pořádat akci s názvem Žižkonoce, informoval mluvčí třetí městské části Pavel Trojan. Zájemci si v neděli v komunitním centru Vozovna a v Atriu mohou uplést pomlázku, nebo si od 14:00 zahrát tematickou venkovní hru.

Praha 6 na Velikonoční pondělí připravila pro milovníky hudby koncert v prostorách Národní technické knihovny. Pod vedením dirigentky Miriam Němcové zazní Carmina Burana německého skladatele Carla Orffa.

Komentovaná krmení zvířat mohou lidé v pondělí od 11:00 hodin vidět v pražské zoo. Na velikonoční výslužce si budou podle informací na webu zoo pochutnávat žirafy, lemuři či gorily.

V nedaleké botanické zahradě v Troji bude v pondělí mimořádně otevřený i tamní skleník Fata Morgana, v němž se nyní koná výstava tropických motýlů. Ve venkovních prostorách zahrady mohou lidé o Velikonocích v čase od 9:00 do 19:00 obdivovat rozkvetlé narcisy, tulipány, magnolie nebo azalky, uvedla mluvčí Michaela Bičíková.


Autor: ČTK

Vstup na výstavu Světy české animace je během Velikonoc o pětinu levnější

15. dubna 2022 ve 22:51

Zapomeňte na Mickeyho Mouse i Kačera Donalda. Je tu český animovaný film, který vládne s mírnou dávkou eufemismu i světové kinematografii. Momentálně se představuje v hale číslo 17 holešovické tržnice v Praze na výstavě pod jasně čitelným názvem Světy české animace. Užijte si tuto unikátní výstavu...

Velikonoční trhy na Kulaťáku

15. dubna 2022 ve 21:16

Velikonoční trhy, pomlázky, dekorace, kraslice, a kromě toho již u farmářů najdete sazeničky a první bylinky – koriandr, pažitku a další.

Velikonoce pro celou rodinu v Praze 3

14. dubna 2022 v 07:42

Velikonoce v Praze 3 nabídnou koncert vážné hudby, výtvarnou dílnu i putovní hru.

Velikonoční trhy čeká pestrý víkend plný zábavy

14. dubna 2022 v 07:21

Velikonoční víkend nabídne na trzích na Staroměstském náměstí pestrý program. Dospělí si užijí každý den zábavu v prostoru před velikonoční břízou, děti čekají kreativní dílny, které budou otevřené i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Chybět nebudou staročeské zvyky a tradice ani folklórní...

Praha 5 zve na Velikonoční trhy na Andělu

13. dubna 2022 ve 21:00

Od velkého pátku 15. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna se od 8 do 20 hodin konají  tradiční trhy.

Koncert: Velikonoční pomlázka a ochutnávka nádivky

8. dubna 2022 ve 14:38

Před Velikonocemi, ve čtvrtek 14. dubna, se uskuteční odpolední a večerní koncert Velikonoční pomlázka.

Další články
Nahoru