Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 22°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Většina pražských památek bude o Velikonocích otevřená
Staroměstská radnice. Foto: archiv PCT

Většina pražských památek bude o Velikonocích otevřená

Většina pražských památek bude pro návštěvníky otevřená i o Velikonocích. Přístupné ve sváteční dny budou mimo jiné prostory katedrály svatého Víta v areálu Pražského hradu, Národní muzeum nebo Staroměstská radnice. Někde omezí otevírací dobu. Vyplývá to z informací na webech institucí a z vyjádření jejich mluvčí pro ČTK. Sváteční Velký pátek letos připadá na 7. dubna a Velikonoční pondělí na 10. dubna.

V omezeném režimu bude otevřena katedrála na Pražském hradě. Na Velký pátek ji zájemci mohou navštívit od 09:30 do 16:00, v sobotu bude otevřena v čase 09:30 až 17:00 a na Boží hod velikonoční bude návštěvníkům přístupná od 12:30 do 16:30. Královská zahrada, která je přístupná celoročně, bude k vidění od 10:00 do 18:00.

Navštívit budou moct zájemci také například Staroměstskou radnici, a to od 09:00 do 21:00. Podle mluvčí městské organizace Prague City Tourism (PCT) Kláry Janderové bude v době velikonočních svátků od pátku do pondělí jezdit historická turistická tramvajová linka číslo 42, která nyní jezdí pouze o víkendech. Jako při běžném provozu budou moci zájemci navštívit také Malostranské mostecké věže, které PCT spravuje.

V běžné otevírací době budou v období velikonočních svátků otevřené rovněž objekty Národního muzea. Naopak výstavní prostory Národní galerie budou podle webových stránek v pondělí zavřené. Na Velký pátek a o víkendu se lidé mohou vystaveným uměním těšit v čase od 10:00 do 18:00.

Speciální komentovaná krmení zvířat mohou lidé v pondělí od 10:00 do 16:00 vidět v pražské zoo. Vybraným druhům zvířat se tam budou předávat také takzvané velikonoční enrichmentové prvky, tedy například hračky pro zpestření života zvířat.


Autor: ČTK

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

Dnes v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Další články
Nahoru