dnes
Pátek - obcasny-dest
19°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Většina městských částí Prahy nabízí videa ze zastupitelstev
Od minulého volebního období pořizuje video Praha 15. Radnice sídlí v Boloňské ulici. Foto: archiv

Většina městských částí Prahy nabízí videa ze zastupitelstev

Většina velkých městských částí Prahy umožňuje svým obyvatelům sledovat jednání zastupitelstva z domova. Deset radnic z 15 vysílá přímé přenosy na webových stránkách městské části nebo prostřednictvím YouTube či facebooku a jedna radnice uveřejňuje záznam ze zasedání. Dvě radnice zavedení videa připravují a zbývající dvě o tom neuvažují. Vyplývá to ze zjištění ČTK. Před šesti lety vysílaly přenosy čtyři radnice, a to Praha 5, Praha 6, Praha 8 a Praha 10.

Radnicí, kde nové vedení vzešlé z loňských podzimních voleb zavedlo přímé přenosy z jednání zastupitelů, je Praha 1. Dění mohou lidé sledovat prostřednictvím facebookové stránky městské části.

V dohledné době by se mezi městské části, které usnadňují svým obyvatelům přehled o rozhodování radních, měla zařadit Praha 12. Na včerejším jednání zastupitelstva video otesstovali.

„Od následujícího jednání by již měl být přímý přenos ze zasedání i následující audiovizuální záznam dostupný pro každého zájemce na internetu," sdělil ČTK starosta Jan Adamec (Piráti).

Zastupitelé Prahy 12 zasedají v budově bývalého obchodního domu, kde například při jednom z minulých zasedání nefungovalo topení a lidé tak strávili několik hodin v zimních bundách.

Video z jednání nyní připravuje také Praha 14. „Přenosy ze ZMČ Prahy 14 v tuto chvíli nevysíláme, do budoucna je však Praha 14 zajišťovat plánuje. Uvedené je zakotveno i v koaličním prohlášení. Věcí se nyní bude zabývat poradní orgán Rady městské části – Komise pro digitalizaci, transparentnost a otevřenou radnici, jejímž úkolem je navrhnout vhodné technické řešení," sdělila ČTK mluvčí radnice Veronika Berná.

Od minulého volebního období pořizuje video Praha 15. Obyvatelé se mohou s děním na zasedání seznámit zpětně. „Nemáme přímé přenosy. Záznam uveřejňujeme do sedmi dnů na webu," uvedla mluvčí radnice Pavlína Nejedlíková s tím, že o zavedení přímých přenosů zatím neuvažují.

Praha 2 a Praha 13 jsou městské části, které o videu zatím neuvažují. „Přímý přenos z jednání Zastupitelstva MČ Praha 2 se nevysílá. Zaznamenává se a poté se zveřejňuje přepis na webových stránkách," popisuje možnost, jak se dostat k informacím, správce webových stránek Prahy 2 Petr Tomíšek. Na kanál YouTube městská část dává audiozáznam.

Přes internet mohou sledovat zasedání zastupitelstva v dalších městských částech. V únoru 2013 byly jen čtyři městské části, které to umožňovaly, a to Praha 5, Praha 6, Praha 8 a Praha 10. Od roku 2013 k nim přibyly Praha 3, Praha 4, Praha 7, Praha 9 a Praha 11.

Kvalita přenosu se u jednotlivých radnic liší. Někde je jedna kamera, jinde je kamer několik. V přenosech z Prahy 6, které nabízí záběry z několika kamer, je obraz doplněn o popisky u hovořících.


Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 se uskuteční s organizačními opatřeními pro veřejnost

27. května 2020 v 00:33

Pro mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se uskuteční dnes od 13 hodin v jednacím sále ve třetím patře Nuselské radnice (Táborská 500), platí nadále pravidla, která upravují konání akcí v uzavřených prostorách.

Zasedání zastupitelstva Prahy 3 se neuskuteční tradičně na radnici, ale v hotelu Olšanka

25. května 2020 ve 22:15

Již 11. zasedání zastupitelů Prahy 3 v tomto volebním období se uskuteční v úterý 26. května od 15 hodin. Ne však v budově radnice na Havlíčkově náměstí, jak bývá zvykem, ale v nedalekém hotelu Olšanka v Táboritské ulici.

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Ve středu se bude konat mimořádné jednání zastupitelstva Prahy 4, vyžádala si ho opozice

24. května 2020 v 17:05

Ve středu 27. května se od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) uskuteční mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které bylo svoláno na základě žádosti 22 členů zastupitelstva.

Další články
Nahoru