Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly
Kontrola cyklisty. Foto: MP Praha

Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly

Od začátku listopadu v Praze probíhá už šestý ročník preventivní akce, která je zaměřená na povinné vybavení cyklistů, především na jejich osvětlení. Dosavadní výsledky, o kterých informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová, jsou poněkud rozporuplné. 

Akce s názvem Nejezdi jak netopejr! skončí zítra. Hlavním smyslem projektu je podle pražského magistrátu a strážníků zabránit možnému střetu s autem, a to obzvláště v tomto ročním období, kdy se brzy stmívá, je kluzko a špatná viditelnost.

Zatím bylo zkontrolováno více jak 250 cyklistů. „Dobrou zprávou je, že většina z nich měla předepsané osvětlení,“ uvedla Seifertová.

Ale zároveň jen pět procent kontrolovaných cyklistů mělo kompletní výbavu, tedy, jen pět cyklistů ze sta mělo kolo vybavené také odrazkami, které do povinné výbavy patří.


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru