Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly
Kontrola cyklisty. Foto: MP Praha

Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly

Od začátku listopadu v Praze probíhá už šestý ročník preventivní akce, která je zaměřená na povinné vybavení cyklistů, především na jejich osvětlení. Dosavadní výsledky, o kterých informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová, jsou poněkud rozporuplné. 

Akce s názvem Nejezdi jak netopejr! skončí zítra. Hlavním smyslem projektu je podle pražského magistrátu a strážníků zabránit možnému střetu s autem, a to obzvláště v tomto ročním období, kdy se brzy stmívá, je kluzko a špatná viditelnost.

Zatím bylo zkontrolováno více jak 250 cyklistů. „Dobrou zprávou je, že většina z nich měla předepsané osvětlení,“ uvedla Seifertová.

Ale zároveň jen pět procent kontrolovaných cyklistů mělo kompletní výbavu, tedy, jen pět cyklistů ze sta mělo kolo vybavené také odrazkami, které do povinné výbavy patří.


Autor: puc

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

Dnes ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

Dnes v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

Včera ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

Včera v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru