Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly
Kontrola cyklisty. Foto: MP Praha

Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly

Od začátku listopadu v Praze probíhá už šestý ročník preventivní akce, která je zaměřená na povinné vybavení cyklistů, především na jejich osvětlení. Dosavadní výsledky, o kterých informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová, jsou poněkud rozporuplné. 

Akce s názvem Nejezdi jak netopejr! skončí zítra. Hlavním smyslem projektu je podle pražského magistrátu a strážníků zabránit možnému střetu s autem, a to obzvláště v tomto ročním období, kdy se brzy stmívá, je kluzko a špatná viditelnost.

Zatím bylo zkontrolováno více jak 250 cyklistů. „Dobrou zprávou je, že většina z nich měla předepsané osvětlení,“ uvedla Seifertová.

Ale zároveň jen pět procent kontrolovaných cyklistů mělo kompletní výbavu, tedy, jen pět cyklistů ze sta mělo kolo vybavené také odrazkami, které do povinné výbavy patří.


Autor: puc

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru