Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly
Kontrola cyklisty. Foto: MP Praha

Většina cyklistů v Praze nemá kompletní výbavu, ukázaly kontroly

Od začátku listopadu v Praze probíhá už šestý ročník preventivní akce, která je zaměřená na povinné vybavení cyklistů, především na jejich osvětlení. Dosavadní výsledky, o kterých informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová, jsou poněkud rozporuplné. 

Akce s názvem Nejezdi jak netopejr! skončí zítra. Hlavním smyslem projektu je podle pražského magistrátu a strážníků zabránit možnému střetu s autem, a to obzvláště v tomto ročním období, kdy se brzy stmívá, je kluzko a špatná viditelnost.

Zatím bylo zkontrolováno více jak 250 cyklistů. „Dobrou zprávou je, že většina z nich měla předepsané osvětlení,“ uvedla Seifertová.

Ale zároveň jen pět procent kontrolovaných cyklistů mělo kompletní výbavu, tedy, jen pět cyklistů ze sta mělo kolo vybavené také odrazkami, které do povinné výbavy patří.


Autor: puc

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru