Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Veterináři odebrali ženě 41 koček, zvířata trpěla zdravotními problémy v jednom bytě
Část koček trpěla výtoky z očí a nosu. Foto: SVS

Veterináři odebrali ženě 41 koček, zvířata trpěla zdravotními problémy v jednom bytě

Kontrolu chovu koček v bytě v Praze – Horních Počernicích provedli v závěru minulého týdne na základě obdrženého podnětu inspektoři Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s Policií ČR, městskou policií a zástupci městské částí. V bytě se nacházelo v nevhodných podmínkách a špatném zdravotním stavu velké množství koček. Na základě návrhu SVS byly všechny kočky na místě chovatelce odebrány a umístěny do předběžné náhradní péče.

V době kontroly se v bytě o velikosti okolo 70 metrů čtverečních nacházelo 41 koček, z toho devět koťat. Zvířata byla ve špatném zdravotním stavu, velká část z nich trpěla výtoky z očí a nosu, průjmy či plísňovými onemocněními.

V krabici na balkóně se našla těla dalších dvou uhynulých koťat, která byla odeslána na pitvu do Státního veterinárního ústavu Praha.

„Z podnětu, na jehož základě kontrola proběhla, také vyplynulo, že chovatelka se prezentuje jako kočičí útulek bez náležité registrace na Státní veterinární správě. V chovu byli nalezeni i nekastrovaní jedinci a koťata – je tedy pravděpodobné, že zde mohlo docházet i k množení zvířat,“ sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Na místě byla také velká zásoba veterinárních léčiv, a to včetně takových, které nelze na území Evropské unie legálně dovážet. Veterinární inspektoři také zabavili podezřelé očkovací průkazy s potvrzenou vakcinací bez identifikace koček. Okolnosti tohoto zjištění se dále šetří.

Daný chov byl již v minulosti kontrolován a chovatelce bylo tehdy z důvodu zjevného nezvládání chovu velkého počtu zvířat nařízeno snížení počtu koček maximálně na deset jedinců.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru