Dnes Neděle - obcasny-dest 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Veterináři odebrali ženě 41 koček, zvířata trpěla zdravotními problémy v jednom bytě
Část koček trpěla výtoky z očí a nosu. Foto: SVS

Veterináři odebrali ženě 41 koček, zvířata trpěla zdravotními problémy v jednom bytě

Kontrolu chovu koček v bytě v Praze – Horních Počernicích provedli v závěru minulého týdne na základě obdrženého podnětu inspektoři Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s Policií ČR, městskou policií a zástupci městské částí. V bytě se nacházelo v nevhodných podmínkách a špatném zdravotním stavu velké množství koček. Na základě návrhu SVS byly všechny kočky na místě chovatelce odebrány a umístěny do předběžné náhradní péče.

V době kontroly se v bytě o velikosti okolo 70 metrů čtverečních nacházelo 41 koček, z toho devět koťat. Zvířata byla ve špatném zdravotním stavu, velká část z nich trpěla výtoky z očí a nosu, průjmy či plísňovými onemocněními.

V krabici na balkóně se našla těla dalších dvou uhynulých koťat, která byla odeslána na pitvu do Státního veterinárního ústavu Praha.

„Z podnětu, na jehož základě kontrola proběhla, také vyplynulo, že chovatelka se prezentuje jako kočičí útulek bez náležité registrace na Státní veterinární správě. V chovu byli nalezeni i nekastrovaní jedinci a koťata – je tedy pravděpodobné, že zde mohlo docházet i k množení zvířat,“ sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Na místě byla také velká zásoba veterinárních léčiv, a to včetně takových, které nelze na území Evropské unie legálně dovážet. Veterinární inspektoři také zabavili podezřelé očkovací průkazy s potvrzenou vakcinací bez identifikace koček. Okolnosti tohoto zjištění se dále šetří.

Daný chov byl již v minulosti kontrolován a chovatelce bylo tehdy z důvodu zjevného nezvládání chovu velkého počtu zvířat nařízeno snížení počtu koček maximálně na deset jedinců.


Hydrometeorologové pro Prahu prodloužili výstrahu na povodňovou bdělost

Včera ve 14:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes prodloužil výstrahu pro Prahu na povodňovou bdělost, a to až do odvolání. Průtok Vltavy se aktuálně pohybuje kolem 550 m3/s a neměl by se v následujících 24 hodinách zvýšit. Vltavská kaskáda by navíc měla mít dostatečný volný prostor a průtok Prahou by...

Praha 1: Stojíme za Izraelem

14. května 2021 v 16:01

Jako důkaz solidarity se Státem Izrael, který čelí v posledních dnech řadě útoků na své území a obyvatele, vlaje od dnešního dne na radnici první městské části izraelská vlajka.

Praha se preventivně připravuje na povodně

14. května 2021 v 15:17

Kvůli silnému dešti hlavní město posledních několik dní sleduje hladinu řek a vyhodnocuje možnou povodňovou situaci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes pro Prahu vydal výstrahu na povodňovou bdělost a nastává první stupeň povodňové aktivity. S ohledem na platnou výstrahu dojde dnes...

Další články
Nahoru