Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest -1°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Veterináři odebrali ženě 41 koček, zvířata trpěla zdravotními problémy v jednom bytě
Část koček trpěla výtoky z očí a nosu. Foto: SVS

Veterináři odebrali ženě 41 koček, zvířata trpěla zdravotními problémy v jednom bytě

Kontrolu chovu koček v bytě v Praze – Horních Počernicích provedli v závěru minulého týdne na základě obdrženého podnětu inspektoři Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s Policií ČR, městskou policií a zástupci městské částí. V bytě se nacházelo v nevhodných podmínkách a špatném zdravotním stavu velké množství koček. Na základě návrhu SVS byly všechny kočky na místě chovatelce odebrány a umístěny do předběžné náhradní péče.

V době kontroly se v bytě o velikosti okolo 70 metrů čtverečních nacházelo 41 koček, z toho devět koťat. Zvířata byla ve špatném zdravotním stavu, velká část z nich trpěla výtoky z očí a nosu, průjmy či plísňovými onemocněními.

V krabici na balkóně se našla těla dalších dvou uhynulých koťat, která byla odeslána na pitvu do Státního veterinárního ústavu Praha.

„Z podnětu, na jehož základě kontrola proběhla, také vyplynulo, že chovatelka se prezentuje jako kočičí útulek bez náležité registrace na Státní veterinární správě. V chovu byli nalezeni i nekastrovaní jedinci a koťata – je tedy pravděpodobné, že zde mohlo docházet i k množení zvířat,“ sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Na místě byla také velká zásoba veterinárních léčiv, a to včetně takových, které nelze na území Evropské unie legálně dovážet. Veterinární inspektoři také zabavili podezřelé očkovací průkazy s potvrzenou vakcinací bez identifikace koček. Okolnosti tohoto zjištění se dále šetří.

Daný chov byl již v minulosti kontrolován a chovatelce bylo tehdy z důvodu zjevného nezvládání chovu velkého počtu zvířat nařízeno snížení počtu koček maximálně na deset jedinců.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

Dnes v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

Dnes v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru