Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Veterináři našli v pražském skladu dvě stovky kilogramů drůbežího masa neznámého původu
Zabavení maso bylo znehodnoceno barvou. Foto: SVS

Veterináři našli v pražském skladu dvě stovky kilogramů drůbežího masa neznámého původu

Kontrola Státní veterinární správy (SVS) ve skladu na Smíchově odhalila téměř 200 kilogramů drůbežího masa neznámého původu. Mražené a chlazené kuřecí a kachní maso nebylo označeno v souladu s legislativou, v pořádku nebyla ani předložená dokumentace, nebylo tak možno dostatečně prokázat jeho původ.

Ve skladu se nacházelo zejména zmražené kuřecí maso (celá kuřata, kuřecí prsa a stehenní steaky), v menším množství pak chlazená kachní prsa. Přestože na obalech některé údaje, jako je název, skladovací podmínky a datum spotřeby uvedeny byly, chyběl zásadní údaj – identifikační značka výrobce.

Provozovatel předložil obchodní doklady od údajného dodavatele. Ten však není registrovaný u SVS pro jakékoliv zacházení s živočišnými produkty. V dokladech chyběl údaj o místu, odkud bylo maso odesláno či informace o konkrétních distribuovaných šaržích.

„Na základě zjištěných skutečností veterinární inspektoři živočišné produkty kvalifikovali jako potraviny neznámého původu, které není možno kvůli možnému ohrožení zdraví spotřebitele uvést na trh,“ sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Veterinární inspektoři drůbeží maso znehodnotili obarvením a rozhodli o jeho neškodné likvidaci v asanačním podniku. „S provozovatelem bude zahájeno správní řízení. Za zjištěná porušení zákona umožňuje legislativa uložit pokuta ve výši až 50 milionů korun," dodal mluvčí Vorlíček. 


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru