Dnes Úterý - jasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vestičky pro štěňata ve výcviku darovala radnice
Foto: Praha 13

Vestičky pro štěňata ve výcviku darovala radnice

Starosta třinácté městské části David Vodrážka dnes předal Středisku výcviku vodicích psů vestičky pro štěňata ve výcviku. Výcvikové středisko je součástí Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR a dlouhodobě se věnuje profesionálnímu výcviku vodicích psů.

vesticky-pro-stenata-pes „Výcvik vodicích psů je velmi záslužná, ale také náročná práce a jsem velmi rád, že můžeme tímto darem pomoci. V Jinonicích působí výcvikové středisko již od roku 1997 a za tu dobu zde vychovali a vycvičili více než čtyři stovky vodicích psů. Cvičitele se štěňaty často vídám v Nových Butovicích. Všem ze střediska výcviku děkuji za skvělou práci,“ řekl starosta David Vodrážka.

Kožené vestičky jsou pro štěňata ve výcviku nejen bezpečnostním prvkem, ale také vstupenkou do veřejných prostor, kam je jinak psům vstup zakázán. Pes se také s nošením vesty učí rozeznávat, kdy je „v práci“ a má tedy vestičku oblečenou a naopak.

V průměru středisko za rok vycvičí dvanáct vodicích psů, v předvýchově je zde v současné době dvaadvacet štěňat.


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru