dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Vestibuly metra se promění v taneční parket
Výuka tance ve vestibulu metra. Foto: archiv

Vestibuly metra se promění v taneční parket

 Již druhý ročník akce Tanec v metru se zítra odpoledne a večer ve vestibulech šesti stanic metra: Hlavní nádraží, Florenc C, Můstek B, Budějovická, Malostranská a Hradčanská. Cestující budou moci absolvovat různé taneční lekce a obdivovat tanečníky. 

Ve vybraných vestibulech metra představí od 13 do 22 hodin své umění celá řada tanečníků a tanečních skupin, a to různých druhů tance: od standardu, přes latino, country, swing, flamenco, tango až po nejmodernější druhy včetně například tance zvaného zouk.

Na Hlavním nádraží ve 20 hodin vypukne Hlavák party s hudbou DJ Sanchese, kde se do tance bude moci zapojit každý. Podobně proběhne party také na Florenci – začne ve 21 hodin a bude ve stylu latino, ve stejný čas cestující rozhýbe i karibská party ve vestibulu metra B na Můstku.

V rámci programu, do kterého se budou moci opět zapojit i sami návštěvníci, se představí více jak dvacet souborů. Tanečníci mají díky této akci možnost oslovit i lidi, které by na taneční vystoupení jinak nepřilákali. Dopravní podnik připravil k akci speciální brožurku s kompletním programem a bližším představením účinkujících.

Podrobnější informace naleznou zájemci zde: www.dpp.cz/tanec.


Jednosměrky v oblasti Břevnova. Praha 6 obdržela 144 připomínek

Dnes v 08:11

Definitivní úpravy jednosměrek v oblasti Břevnova se budou realizovat začátkem léta. Praha 6 po připomínkách občanů připravila návrh, který v maximální možné míře zohledňuje požadavky místních obyvatel.

Na koncert i na prohlídku. Praha 2 zve do Gröbeho vily

Včera v 09:08

Gröbeho vila v Havlíčkových sadech je veřejnosti nepřístupná. Díky Praze 2 se tam mohou zájemci podívat dvakrát do měsíce.

Na letiště do 16 minut, vlak každých 10 minut. SŽDC představila železnici na letiště

21. března 2019 ve 20:54

Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace...

Kontroverzní dílo Petry Hůlové poprvé na jevišti. Stručné dějiny Hnutí uvidíte od března v Komedii

21. března 2019 ve 13:07

Městská divadla pražská uvedou v koprodukci s činohrami Státního divadla Norimberk a Státního divadla Stuttgart adaptaci románu Petry Hůlové Stručné dějiny Hnutí. Divadelní verzi napsala autorka přímo pro tuto příležitost a české premiéry se dočká 30. března...

Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

21. března 2019 v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Hana Marie Körnerová: Hlas kukačky

20. března 2019 v 10:29

Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. Po čtyřicítce by měl s konečnou platností přestat řešit, že byl buď sirotek, anebo ho rodiče měli méně rádi než sourozence. Že se mu spolužáci posmívali a učitelé si na něho zasedli. Že nikdy neměl nové kolo a do...

Další články
Nahoru