dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Veslařský klub Blesk je otevřený všem
Jarní ruch před loděnicí. Foto: archiv

Veslařský klub Blesk je otevřený všem

Veslařský klub Blesk je jeden z nejstarších sportovních klubů nejen v Praze, ale i v České republice. Založen byl již v roce 1879. V jeho počátcích se členové rekrutovali především z řad bohatších kruhů tehdejší společnosti a sportovali pouze dospělí lidé. Lodě byly jejich majetkem a kromě sporadických závodů se pořádaly hlavně společenské akce – plesy, výlety na lodích a jiné.

V průběhu desetiletí se měnily nejen polohy loděnice – Střelecký ostrov, smíchovský a podolský břeh, v současnosti Veslařský ostrov – ale i věkové složení členů. Začaly docházet děti, mládež, dominance dospělých pomalu ustupovala. Veslařský sport nebyl nikdy levnou záležitostí.

Pořízení lodního materiálu, startovné na závodech a cesty na ně, ubytování, klubové příspěvky, dresy sportovců – částky jdoucí do statisíců. VK Blesk nechce být jen klubem bohatších, ale zůstává otevřený a přístupný všem vrstvám obyvatelstva.

Nechceme děti u počítačů

V rámci Minigrantu Veolie proto hradíme nezbytné výdaje především dětem ze sociálně slabších rodin. Jedná se např. o nezbytnou účast na závodech, soustředění a členské klubové příspěvky. Věříme, že tímto způsobem pomáháme odrazovat děti od počítačových her, i nezdravých společností a přitáhnout je k našemu zajímavému, zdravému, ale i náročnému sportu na vodě, kterým jistě veslování je.

Za VK Blesk Martina Šmejkalová


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru