Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Veslařské Primátorky ovládla osma Slavie Praha
Radost vítězné posádky. Foto: Raul

Veslařské Primátorky ovládla osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku UNIQA Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě v centru metropole se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.  

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu. 

Osma Slavie si zapisuje šesté vítězství v historii pražských Primátorek. Díky novému pravidlu, kdy nemohou startovat resortní posádky, se již dlouho ve veslařských kuloárech diskutovalo, kdo je favoritem letošních UNIQA Primátorek. 

Jasný favorit nebyl, ale bylo již od začátku zřejmé, že to bude souboj do posledních metrů. Veslaři Slavie nakonec zvítězili před druhou osmou, složenou z VK Přerov a VK Slavia, o 3,3 sekundy. 

Dvojnásobnou radost může mít veslař Filip Zima, který tak porazil ve finále své parťáky z Dukly a příští týden se zbaví úklidové služby. Od partnera Primátorek, společnosti Lexus Česká republika, navíc získá vůz Lexus na víkend zdarma. 

Mezi ženskými osmami překvapivě kralovala posádka složená ze SK Hamr a Canottieri Lario. Ta měla na osmiveslici medailistky ze světových i evropských šampionátů juniorek, svěřenkyně českého emigranta, úspěšného italského veslařského trenéra Jaroslava „Jaro“ Ročka, Elisu Grisoni a Gretu Parravicini.

Česko-italské společenství se ukázalo jako skvělá volba a naprosto suverénně za sebou nechalo posádku pořadatelského klubu VK Blesk o celých 13,2 sekund. Blesk byl přitom velkým favoritem ženského závodu. 

Výbornou formu slavistických veslařů podtrhla třetím vítězstvím v řadě také skifařka Lenka Antošová. Ve stejném stylu start-cíl vyhrál mezi muži skifaři Jan Potůček, který reprezentuje Duklu. 

Jako první se dnes na Vltavě představily osmy starších žákyň, kde jasně zvítězila posádka společenství VK VAJGAR J. Hradec a SK Hamr. Vzápětí dojela do cíle také osma starších žáků, v čele s vítěznou posádkou složenou ze SLAVOJ Litoměřice a ČVK Pardubice. 

Vítězství mezi dorostenkami si zajistila posádka složená z VK Olomouc a Slovácký VK Břeclav. Cenu Vltavy, která připadá vítězné posádce osmy dorostenců, převzala vítězná posádka pořadatelského klubu VK Blesk. 

Své želízko v ohni měl také pražský klub ČVK Praha, což se potvrdilo vítězstvím jejich osmy juniorů.


Autor: red

Zimní hry Prahy 9

Dnes v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Praha 14: Nordic walking v KC Kardašovská

5. února 2023 v 18:02

Nordic walking doslova severská chůze je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Praha 10 si v anketě zvolí nejlepší sportovce uplynulého roku

4. února 2023 v 16:33

Městská část spustila již 9. ročník populární ankety Sportovec roku Prahy 10. Místní občané a sportovní kluby a instituce se sídlem na Desítce mohou nyní až do 19. března nominovat své kandidáty na ocenění. Soutěž je vypsána v šesti kategoriích, vítěze vybere porota do...

Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

1. února 2023 v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Prsteny pro hokejbalisty

30. ledna 2023 ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

30. ledna 2023 ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

Další články
Nahoru