Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Veslařské Primátorky ovládla osma Slavie Praha
Radost vítězné posádky. Foto: Raul

Veslařské Primátorky ovládla osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku UNIQA Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě v centru metropole se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.  

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu. 

Osma Slavie si zapisuje šesté vítězství v historii pražských Primátorek. Díky novému pravidlu, kdy nemohou startovat resortní posádky, se již dlouho ve veslařských kuloárech diskutovalo, kdo je favoritem letošních UNIQA Primátorek. 

Jasný favorit nebyl, ale bylo již od začátku zřejmé, že to bude souboj do posledních metrů. Veslaři Slavie nakonec zvítězili před druhou osmou, složenou z VK Přerov a VK Slavia, o 3,3 sekundy. 

Dvojnásobnou radost může mít veslař Filip Zima, který tak porazil ve finále své parťáky z Dukly a příští týden se zbaví úklidové služby. Od partnera Primátorek, společnosti Lexus Česká republika, navíc získá vůz Lexus na víkend zdarma. 

Mezi ženskými osmami překvapivě kralovala posádka složená ze SK Hamr a Canottieri Lario. Ta měla na osmiveslici medailistky ze světových i evropských šampionátů juniorek, svěřenkyně českého emigranta, úspěšného italského veslařského trenéra Jaroslava „Jaro“ Ročka, Elisu Grisoni a Gretu Parravicini.

Česko-italské společenství se ukázalo jako skvělá volba a naprosto suverénně za sebou nechalo posádku pořadatelského klubu VK Blesk o celých 13,2 sekund. Blesk byl přitom velkým favoritem ženského závodu. 

Výbornou formu slavistických veslařů podtrhla třetím vítězstvím v řadě také skifařka Lenka Antošová. Ve stejném stylu start-cíl vyhrál mezi muži skifaři Jan Potůček, který reprezentuje Duklu. 

Jako první se dnes na Vltavě představily osmy starších žákyň, kde jasně zvítězila posádka společenství VK VAJGAR J. Hradec a SK Hamr. Vzápětí dojela do cíle také osma starších žáků, v čele s vítěznou posádkou složenou ze SLAVOJ Litoměřice a ČVK Pardubice. 

Vítězství mezi dorostenkami si zajistila posádka složená z VK Olomouc a Slovácký VK Břeclav. Cenu Vltavy, která připadá vítězné posádce osmy dorostenců, převzala vítězná posádka pořadatelského klubu VK Blesk. 

Své želízko v ohni měl také pražský klub ČVK Praha, což se potvrdilo vítězstvím jejich osmy juniorů.


Autor: red

Discovery Sports dále posiluje nabídku zimních sportů v rámci příprav na olympiádu v Pekingu

9. října 2021 v 10:55

Discovery Sports se dohodla se společností Infront na nové víceleté smlouvě, která přinese fanouškům na více než 50 trzích v Evropě řadu špičkových akcí Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Discovery Sports tak potvrzuje svůj status „domova zimních sportů“.  

Chůzí ke zdraví. Odstartovala výzva 10 000 kroků, přihlásit se můžete ještě dnes

4. října 2021 v 08:52

V pátek 1. října začala výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Novinkou říjnové výzvy je virtuální pouť po zajímavých místech naší země. 

Petřín třikrát jinak. Běh pro děti i dospělé

29. září 2021 v 08:34

V neděli 3. října se koná 2. ročník běžeckého závodu Petřín třikrát jinak. Závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které budou mít cíl u Petřínské rozhledny.

Praha 13: Vyzkoušejte si revoluční eBike

22. září 2021 v 10:29

Cílem testovacích jízd v Centrálním parku od 23. do 26. září je zprostředkovat veřejnosti možnost volby při hledání vlastní, alternativní a doplňkové městské mobility.

Univerzita Karlova ovládla veslařské osmy

18. září 2021 v 08:18

Vrcholem pátečního programu 108. ročníku UNIQA Primátorek byly závody Univerzitních posádek. Ženské i mužské finále vyhrály posádky studentů Univerzity Karlovy, mezi ženami braly dokonce první dvě místa.

Praha 11: Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města

18. září 2021 v 07:07

Jihoměstská sociální připravila na čtvrtek 23. září již XXII. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města. Sportovní hry budou probíhat na zahradě Křejpského ulice 8.

Světluška rozsvítí Prahu a do tmy vyběhnou tisíce běžců

17. září 2021 v 09:16

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, pokračuje ve štafetě Nočních běhů. Další v pořadí je Praha, běh se zde uskuteční 30. září na Výstavišti ve Stromovce od 20 hodin. Registrace na místě bude probíhat už od 17:30. Součástí vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle...

Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

17. září 2021 v 08:48

V sobotu 18. září ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 Sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a...

Praha 6: Odpoledne pro seniory Sportujeme v každém věku

16. září 2021 ve 12:40

Praha 6 zve na sportovně-zábavné odpoledne pro seniory nad 60 let v úterý 21. září ve 13 hodin.

Další články
Nahoru