Dnes Úterý - zatazeno 25°C
Zítra Středa - bourky 25°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Veslařské Primátorky ovládla osma Slavie Praha
Radost vítězné posádky. Foto: Raul

Veslařské Primátorky ovládla osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku UNIQA Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě v centru metropole se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.  

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu. 

Osma Slavie si zapisuje šesté vítězství v historii pražských Primátorek. Díky novému pravidlu, kdy nemohou startovat resortní posádky, se již dlouho ve veslařských kuloárech diskutovalo, kdo je favoritem letošních UNIQA Primátorek. 

Jasný favorit nebyl, ale bylo již od začátku zřejmé, že to bude souboj do posledních metrů. Veslaři Slavie nakonec zvítězili před druhou osmou, složenou z VK Přerov a VK Slavia, o 3,3 sekundy. 

Dvojnásobnou radost může mít veslař Filip Zima, který tak porazil ve finále své parťáky z Dukly a příští týden se zbaví úklidové služby. Od partnera Primátorek, společnosti Lexus Česká republika, navíc získá vůz Lexus na víkend zdarma. 

Mezi ženskými osmami překvapivě kralovala posádka složená ze SK Hamr a Canottieri Lario. Ta měla na osmiveslici medailistky ze světových i evropských šampionátů juniorek, svěřenkyně českého emigranta, úspěšného italského veslařského trenéra Jaroslava „Jaro“ Ročka, Elisu Grisoni a Gretu Parravicini.

Česko-italské společenství se ukázalo jako skvělá volba a naprosto suverénně za sebou nechalo posádku pořadatelského klubu VK Blesk o celých 13,2 sekund. Blesk byl přitom velkým favoritem ženského závodu. 

Výbornou formu slavistických veslařů podtrhla třetím vítězstvím v řadě také skifařka Lenka Antošová. Ve stejném stylu start-cíl vyhrál mezi muži skifaři Jan Potůček, který reprezentuje Duklu. 

Jako první se dnes na Vltavě představily osmy starších žákyň, kde jasně zvítězila posádka společenství VK VAJGAR J. Hradec a SK Hamr. Vzápětí dojela do cíle také osma starších žáků, v čele s vítěznou posádkou složenou ze SLAVOJ Litoměřice a ČVK Pardubice. 

Vítězství mezi dorostenkami si zajistila posádka složená z VK Olomouc a Slovácký VK Břeclav. Cenu Vltavy, která připadá vítězné posádce osmy dorostenců, převzala vítězná posádka pořadatelského klubu VK Blesk. 

Své želízko v ohni měl také pražský klub ČVK Praha, což se potvrdilo vítězstvím jejich osmy juniorů.


Autor: red

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru