dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Víkendové tipy

Veronika Psotková: Velké prádlo

Výstava sochařky Veroniky Psotkové „Velké Prádlo“ představuje novou stejnojmennou sestavu drátěných plastik, které se spolu s dalšími sochařskými objekty zabydlely na nádvoří Novoměstské radnice.

Výstava je koncipována ze tří sochařských celků, které spolu tvoří jemnou dějovou linku a současně představují tvůrčí a materiálové přístupy autorčiny tvorby.

psotkova-velke-pradlo-nahled Námět celé expozice je výsledkem současného rozpoložení autorky ve tvůrčí a osobní rovině a prostor zde získávají každodenní fantazie ze života sochařky na „rodičovské dovolené“.

„Velké prádlo“ - ožívající „pohyblivé“ personifikované objekty jsou zde symbolem rutinního, leč potřebného očistného procesu. Obří polštáře nádvoří zabydlují a vytváří z něj útulné odpočinkové místo „jako doma“ a na celou situaci dohlížejí dvě dívky sedící na římse a uzavírají tak pavlačovou proměnu nádvoří kulturní památky.

Otevřeno: denně od 8 do 24 hodin v souvislosti s přístupem do nádvoří Novoměstské radnice, prohlídka zdarma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru