dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Praha 2 vystavuje návrhy budoucího pomníku Milady Horákové
Výstava modelů pomníku Milady Horákové na radnici Prahy 2. Foto: Lukáš Nestor

Praha 2 vystavuje návrhy budoucího pomníku Milady Horákové

Na radnici Prahy 2 se v pondělí konala vernisáž výstavy modelů pomníku Milady Horákové. Pomník by měl ve spolupráci Klubu dr. Milady Horákové a druhé městské části vzniknout v zahradě Ztracenka.

Vernisáž zahájil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek, za Klub dr. Milady Horákové promluvila Jitka Titzlová. Nechyběl architekt Michal Gavlas, podle jehož studie byla zahrada Ztracenka zrekonstruována, nebo čestný občan Prahy 2 akademický malíř Petr Pavlík.

Do soutěže vypsané klubem před rokem se přihlásilo 25 autorů, na výstavě je 18 návrhů. Byly udělena jen dvě třetí místa, první ani druhé vyhlášeno nebylo. Návrhy jsou v drtivé většině figurální, několikrát umělci vybrali dítě, buď samotné, nebo s postavou ženy.

Figurální je i jeden z oceněných návrhů, busta Daniely Kartákové, druhý oceněný projekt vytvořili sochař Ladislav Sorokáč a architekt Ondřej Tuček. Na výstavě mohou návštěvníci hlasovat o tom, který návrh se jim líbí.

Poslední slovo v tom, který z modelů bude ve Ztracence stát, bude mít Klubu dr. Milady Horákové jako investor akce po dohodě s Prahou 2 a památkáři.

milada-horakova-modely-1-nahled Na výstavě je zveřejněno i číslo účtu, na nějž mohou návštěvníci výstavy přispět finančním darem ke vzniku pomníku.

milada-horakova-modely-2-nahled Připravena je i hlasovací urna, do níž může každý vložit lístek s číslem modelu, jenž se mu líbí nejvíc, a pomoci tak Klubu dr. Milady Horákové v rozhodování.

Výstava bude k vidění v 1. patře radnice na náměstí Míru do 31. ledna.


V Náprstkově muzeu se představí nová kniha o antropologii

21. února 2019 v 15:26

V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur se uskuteční ve čtvrtek 28. února od 17:30 hodin uvedení knihy Martina Soukupa Antropologie: teorie, koncepty a osobnosti. 

Adrienne Bensonová: Pod rozpáleným sluncem

21. února 2019 v 08:16

Ponořte se do silného příběhu z exotické Keni. Kniha sleduje spletité, vzájemně se protínající osudy tří žen. Leona, osamělá americká antropoložka, žije na africkém venkově poblíž Naroku. Poté, co neplánovaně otěhotní, porodí v odlehlé masajské vesnici holčičku, ke které necítí žádnou...

Božský čtvrtek na Benátské! přinese Zlaté slavíky i punk-rockový večírek!

21. února 2019 v 08:01

I když se hudební festival Benátská! s Impulsem koná v libereckém areálu Vesec až za pět měsíců, organizátoři už nyní lákají na zajímavá jména a vybízejí k včasnému nákupu vstupenek za výhodnější cenu.

Jan Čmejla vystoupí na radnici

20. února 2019 v 09:35

Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží Jan Čmejla, vystoupí v hlavním sálu historické Nuselské radnice ve středu 6. března od 17 hodin.

V Galerii 9 najdete výstavu Martina Frinda

19. února 2019 ve 13:15

Martin Frind – Zrcadlení II. Výstava do 7. března v přízemí vysočanské radnice. Z Frindových obrazů je zřejmá snaha o co nejsugestivnější obsahovou i tvaroslovnou výpověď o situacích, jež se udály ve starší i nedávné minulosti, ale i o dějích, které se odehrávají tady a teď. Frind vypráví...

Na Retro Disco zve Praha 8

19. února 2019 ve 12:19

Praha 8 vás zve na Retro Disco Odra aneb vzpomínka na Disko Odra. V pátek 1. března si můžete připomenout diskotéku na Odře, kam se sjížděla celá Praha.

Vernisáž výstavy: Poválečná tvorba exlibris (1945–1990)

19. února 2019 v 10:54

Expozice drobných grafik jako součást dlouhé historie české knižní značky. Výběr zahrnuje vývojovou etapu od konce 2. světové války do roku 1990. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. února v 17 hodin ve Skleněném Paláci v Praze 6.

Praha 6 zve na Koncerty na kopci

18. února 2019 v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

Další články
Nahoru