dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Veřejný muž 2015: Hokejista Peter Frühauf vyhrál anketu za boj proti rakovině

Liga otevřených mužů vyhlásila již posedmé výsledky ankety Veřejný muž. Vítězem byl v internetovém hlasování zvolen hokejista Peter Frühauf, který byl nominován za boj proti rakovině varlat. Sám tuto nemoc porazil a následně s kolegy inicioval projekt Zdraví muže třetího tisíciletí.

Druhé místo v roce 2015 obsadil politik Strany zelených a veřejný aktivista Michal Berg za důležitou veřejnou roli v lavině české dobrovolnické pomoci uprchlíkům v Maďarsku, Srbsku a Chorvatsku.

Třetí místo patří evangelickému faráři Mikuláši Vymětalovi, který byl nominován za dlouhodobou práci pro romské komunity a vytrvalé působení v iniciativě Nenávist není řešení.

Veřejný muž je anketa, jejímž cílem je poukázat na pozitivní mužské vzory ve společnosti a symbolicky ocenit jejich záslužnou práci.

„Nápad ocenit muže, který se angažuje ve veřejném prostoru, nám přijde velmi potřebný. Veřejný muž stojí v kontrastu k soutěžím, ve kterých se mužství redukuje na svaly a bohatství. My chceme ocenit muže, kteří jsou originální, odvážní, otevření a odpovědní,“ vysvětluje smysl ankety ředitel LOMu Martin Jára.


Další články
Nahoru