dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Veřejnosti se otevře běžně nepřístupný palác na Hradčanech
Hrzánský palác. Foto: VikVik / Wikimedia Commons

Veřejnosti se otevře běžně nepřístupný palác na Hradčanech

Při příležitosti státního svátku 17. listopadu zpřístupní ve čtvrtek Úřad vlády ČR Hrzánský palác, který stojí na jižní straně Loretánské ulice na Hradčanech. Zájemci se mohou od 10 do 17 hodin těšit na prohlídku interiérů historické stavby doprovázenou odborným výkladem průvodců.

Reprezentativními sály a místnostmi jedné z nejstarších staveb na Hradčanech budou návštěvníci procházet v organizovaných skupinách a prohlídka bude trvat přibližně 40 minut.

Veřejnost se může těšit na jedinečnou vyhlídku z terasy, kterou obdivoval také nejvýznamnější nájemník paláce – Tomáš Garrigue Masaryk, který zde žil v letech 1894 – 1896. K vidění budou i dlouhodobé expozice Symboly republiky a Můj stát, které jsou zpřístupňovány školním skupinám.

Hrzánský palác stojí na místě původně gotického domu, který ve 14. století patřil svatovítské kapitule. V letech 1949 až 1954 byl celý objekt radikálně upraven pro reprezentační účely ministerstva informací a osvěty, později předsednictva vlády. Přestavba odstranila celý dvorní trakt a v patře vznikly velké sály. 


Další krátké zprávy
Nahoru