dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Zpravodajství

Veřejnost vybírá projekty, na jejichž realizaci dá radnice pět milionů

Od 1. do 16. března může veřejnost rozhodnout o tom, jak se naloží s pěti miliony korun z rozpočtu městské části Praha 10. V internetovém hlasování takzvaného participativního rozpočtu bojuje o realizaci 21 návrhů.

„O návrzích bude hlasováno ve dvou kategoriích: malé projekty s předpokládanými náklady do půl milionu korun a návrhy velké, jejichž nákladnost je vyčíslena v rozmezí půl milionu až jeden milion korun,“ říká radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HPLD).

Celková částka pět milionů je tedy rozdělena na dva miliony pro malé projekty a tři miliony na projekty velké. Hlasování bylo spuštěno dnes ve 12 hodin a ukončeno bude 16. března v 19 hodin. Hlasující budou moci, stejně jako loni, uplatnit pozitivní i negativní hlasy.

„Poměr hlasů je vypočítán podle logaritmu společnosti Demokracie 2.1, jejíž aplikaci k hlasování využíváme. V kategorii osm „velkých" projektů může každý podpořit dva návrhy plusovým hlasem a jednomu dát „palec dolů“. 

V kategorii 13 „malých" projektů pak může udělit čtyři hlasy pozitivní a dva negativní,“ říká koordinátorka projektu Moje stopa Kateřina Vávrová. Do realizace vítězných projektů se úřad pustí vzápětí a i do příprav podkladových materiálů pro realizaci budou zapojeni autoři vítězných návrhů.

Hlasovací aplikace bude přístupná z webových stránek www.moje-stopa.cz a pro občany, kteří nemají přístup k internetu, bude k dispozici hlasovací místo ve Středisku územního rozvoje na úřadě MČ Praha 10. Zároveň mají lidé možnost využít službu mobilního úřadu, kterou lze objednat na telefonním čísle 702 187 288.  

Výsledky hlasování budou vyhlášeny na akci Fórum Zdravé Prahy 10, které se uskuteční v poslední den hlasování v KD Barikádníků.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru