dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Zpravodajství

Veřejnost vybírá projekty, na jejichž realizaci dá radnice pět milionů

Od 1. do 16. března může veřejnost rozhodnout o tom, jak se naloží s pěti miliony korun z rozpočtu městské části Praha 10. V internetovém hlasování takzvaného participativního rozpočtu bojuje o realizaci 21 návrhů.

„O návrzích bude hlasováno ve dvou kategoriích: malé projekty s předpokládanými náklady do půl milionu korun a návrhy velké, jejichž nákladnost je vyčíslena v rozmezí půl milionu až jeden milion korun,“ říká radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HPLD).

Celková částka pět milionů je tedy rozdělena na dva miliony pro malé projekty a tři miliony na projekty velké. Hlasování bylo spuštěno dnes ve 12 hodin a ukončeno bude 16. března v 19 hodin. Hlasující budou moci, stejně jako loni, uplatnit pozitivní i negativní hlasy.

„Poměr hlasů je vypočítán podle logaritmu společnosti Demokracie 2.1, jejíž aplikaci k hlasování využíváme. V kategorii osm „velkých" projektů může každý podpořit dva návrhy plusovým hlasem a jednomu dát „palec dolů“. 

V kategorii 13 „malých" projektů pak může udělit čtyři hlasy pozitivní a dva negativní,“ říká koordinátorka projektu Moje stopa Kateřina Vávrová. Do realizace vítězných projektů se úřad pustí vzápětí a i do příprav podkladových materiálů pro realizaci budou zapojeni autoři vítězných návrhů.

Hlasovací aplikace bude přístupná z webových stránek www.moje-stopa.cz a pro občany, kteří nemají přístup k internetu, bude k dispozici hlasovací místo ve Středisku územního rozvoje na úřadě MČ Praha 10. Zároveň mají lidé možnost využít službu mobilního úřadu, kterou lze objednat na telefonním čísle 702 187 288.  

Výsledky hlasování budou vyhlášeny na akci Fórum Zdravé Prahy 10, které se uskuteční v poslední den hlasování v KD Barikádníků.


Další články
Nahoru