dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Veřejnost už nechtěla Družbu, oblíbený park dostane nové jméno
V pankráckém parku stojí i známá kavárna Na půl cesty. V pozadí je mrakodrap City Tower. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Veřejnost už nechtěla Družbu, oblíbený park dostane nové jméno

Pražští radní schválili pojmenování nových ulic vzniklých na území Prahy. Součástí materiálu jsou i návrhy na prodloužení stávajících ulic a jedno přejmenování parku.

V Praze 4 se mění název parku Družby na název park Na Pankráci. Pojmenování se mění na návrh městské části. Uspořádala veřejnou anketu, které se zúčastnilo značné množství občanů a ze které vyšel vítězně předkládaný návrh.

V Praze 12 se ulice Vycházející severozápadním směrem z ulice U nové louky severně od přemostění potoka nově jmenuje Mokřadní.

V Praze 13 se ulice vycházející východním směrem z ulice Za Mototechnou a vstupující do ulice Márovy nově jmenuje Münzbergerových.

V Městské části Praha – Lysolaje ulice Do zatiší vychází jihovýchodním směrem z ulice Podholí u severovýchodního rohu objektu čp. 283, na křižovatce s ulicí Dolina se lomí k východu, dále se stáčí k severu, pokračuje v přímém směru a lomí se k východu, kde slepě končí na hranici parcely č. 420/2.

V Praze 4 vznikají v nové zástavbě v na Černém Mostě ulice Dobrovolného, Mrázkova, Hubáčkova, Bergmanova a v katastrálním území Hostavice ulice Postlova, Jansova, Tulkova, Jamborova.

V Praze 15 jsou v lokalitě přilehlé k ulici Hornoměcholupská nově ulice Mantovská a Modenská. V Městské části Praha – Březiněves byly kvůli dokončení výstavby rodinných domů prodlouženy ulice V křepelkách, Petráčkova a Na plužině.


Další články
Nahoru