Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Veřejnost ještě může připomínkovat změnu územního plánu k oblasti nákladového nádraží na Žižkově
Bývalé nákladové nádraží na Žižkově chátrá. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Veřejnost ještě může připomínkovat změnu územního plánu k oblasti nákladového nádraží na Žižkově

Odstartovala druhá vlna připomínkování důležité změny územního plánu k oblasti Nákladového nádraží Žižkov. Zájemci mohou vyjádřit svůj názor při jednání zastupitelstva Prahy 3 nebo ho zaslat na magistrát, informovala mluvčí třetí městské části Zuzana Křížková.

„Proces změn územního plánu je dost komplikovaný. Zjednodušeně řečeno, mají teď lidé prakticky poslední možnost, jak budoucnost tohoto zásadního území ovlivnit,“ řekl Matěj Michalk Žaloudek (SZ), předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3.

Občané se mohou s návrhem seznámit online ve středu 10. února od 19 hodin, kdy proběhne prezentace podkladové studie v Centru architektury a městského plánování.

Zúčastní se jí zástupci pražského magistrátu (MHMP), Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a Prahy 3. Společně představí aktuální podobu podkladové studie, budoucnost památkově chráněné budovy nákladového nádraží a harmonogram změny územního plánu a dalších kroků.

„Praha 3 bude projednávat změny územního plánu Z 2600 k oblasti Nákladového nádraží Žižkov na zasedání zastupitelstva a zve občany, aby se zde k němu vyjádřili. To se koná v úterý 16. února od 15 hodin s pevným bodem interpelace občanů od 17 hodin,“ sdělila Křížková.

Ve stejný den proběhne od 10 hodin online veřejné projednání upraveného návrhu změny ÚP Z 2600 na MHMP. Od toho data běží lhůta sedm dní, během které mohou občané k ÚP Z 2600 zasílat námitky a připomínky na adresu MHMP.

Radnice připomínkovala návrh změny územního plánu již v prvním kole minulý rok. „Zdaleka ne všechny naše připomínky byly zapracovány. I proto se na únorovém zastupitelstvu budeme bavit znovu především o zárukách. Záleží nám na tom, aby se Žižkov nezahltil auty, aby vzniklo dost veřejné zeleně i dostatek zařízení školských, zdravotnických a sociálních služeb," sdělil Žaloudek.

„Věřím, že změna územního plánu na Nákladovém nádraží bude schválena do konce roku 2021 ke spokojenosti obyvatel a investorů a v dohledné době začne zásadní přeměna budovy a rozsáhlého území nádraží na plnohodnotnou čtvrť,“ uzavřel místostarosta Prahy 3 Tomáš Mikeska.


Autor: Jan Puci

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru