Dnes Úterý - prehanky-dest 11°C
Zítra Středa - prehanky-dest 8°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Veřejnost ještě může připomínkovat změnu územního plánu k oblasti nákladového nádraží na Žižkově
Bývalé nákladové nádraží na Žižkově chátrá. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Veřejnost ještě může připomínkovat změnu územního plánu k oblasti nákladového nádraží na Žižkově

Odstartovala druhá vlna připomínkování důležité změny územního plánu k oblasti Nákladového nádraží Žižkov. Zájemci mohou vyjádřit svůj názor při jednání zastupitelstva Prahy 3 nebo ho zaslat na magistrát, informovala mluvčí třetí městské části Zuzana Křížková.

„Proces změn územního plánu je dost komplikovaný. Zjednodušeně řečeno, mají teď lidé prakticky poslední možnost, jak budoucnost tohoto zásadního území ovlivnit,“ řekl Matěj Michalk Žaloudek (SZ), předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3.

Občané se mohou s návrhem seznámit online ve středu 10. února od 19 hodin, kdy proběhne prezentace podkladové studie v Centru architektury a městského plánování.

Zúčastní se jí zástupci pražského magistrátu (MHMP), Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a Prahy 3. Společně představí aktuální podobu podkladové studie, budoucnost památkově chráněné budovy nákladového nádraží a harmonogram změny územního plánu a dalších kroků.

„Praha 3 bude projednávat změny územního plánu Z 2600 k oblasti Nákladového nádraží Žižkov na zasedání zastupitelstva a zve občany, aby se zde k němu vyjádřili. To se koná v úterý 16. února od 15 hodin s pevným bodem interpelace občanů od 17 hodin,“ sdělila Křížková.

Ve stejný den proběhne od 10 hodin online veřejné projednání upraveného návrhu změny ÚP Z 2600 na MHMP. Od toho data běží lhůta sedm dní, během které mohou občané k ÚP Z 2600 zasílat námitky a připomínky na adresu MHMP.

Radnice připomínkovala návrh změny územního plánu již v prvním kole minulý rok. „Zdaleka ne všechny naše připomínky byly zapracovány. I proto se na únorovém zastupitelstvu budeme bavit znovu především o zárukách. Záleží nám na tom, aby se Žižkov nezahltil auty, aby vzniklo dost veřejné zeleně i dostatek zařízení školských, zdravotnických a sociálních služeb," sdělil Žaloudek.

„Věřím, že změna územního plánu na Nákladovém nádraží bude schválena do konce roku 2021 ke spokojenosti obyvatel a investorů a v dohledné době začne zásadní přeměna budovy a rozsáhlého území nádraží na plnohodnotnou čtvrť,“ uzavřel místostarosta Prahy 3 Tomáš Mikeska.


Zájemci se mohou hlásit do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021

Dnes ve 12:20

Již potřinácté Nadační fond Cesta ke vzdělání nabízí možnost pražským studentům a pedagogům zapojit se do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021, který poskytuje příspěvky na vzdělávací pobyty v zahraničí, stáže či soutěže. Jedním z nich je také i pomoc se začleňováním studentů se speciálními...

Praha finančně podpoří kontaktní místo pro bydlení Prahy 14

Dnes ve 12:08

Pražští radní jednali o finanční podpoře Kontaktního místa pro bydlení na území Prahy 14. Neinvestiční účelová dotace ve výši necelých 835 000 korun umožní personální zajištění provozu tohoto místa, které poskytne poradenství lidem v bytové nouzi, do konce roku...

Diskuze radních a odborníků o dostupném rodinném bydlení v Praze 8

Včera ve 20:32

V Centru architektury a městského plánování se z iniciativy radního městské části Praha 8 pro strategický rozvoj Tomáše Hřebíka a radní hl. m. Prahy pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení Hany Kordové Marvanové konala panelová diskuse zaměřená na dostupnost bydlení v Praze 8, a...

Praha pronajme čtyři byty Dětskému domovu Dolní Počernice

Včera ve 20:00

Rada hlavního města Prahy schválila pronájem čtyř městských bytů pražské příspěvkové organizaci Dětský domov v Dolních Počernicích. Dva byty bude využívat tzv. rodinná skupina, další dva poslouží jako startovací či cvičné.

Povodňová aktivita prozatím ustala, otevírají se náplavky i Čertovka

Včera v 16:04

Průtok Vltavy je od noci příznivý a dnes dopoledne v 10 hodin byl 403 m3/s, což je pod hranicí prvního stupně povodňové aktivity. Stále se však jedná o zvýšenou hodnotu průtoku. Počasí by se v následujících dvou dnech nemělo měnit a situace by měla být podobná i v následujících sedmi dnech. Na...

Další články
Nahoru