dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražský život

Veřejnost dostane šanci podílet se na vznikajícím územním plánu

Do příprav a projednávání vznikajícího Metropolitního plánu se bude moci výrazněji zapojit veřejnost. Zastupitelstvo hlavního města Prahy ve čtvrtek schválilo, že do konce srpna bude vypracován konkrétní soubor opatření pro efektivní participaci veřejnosti při přípravě a projednávání plánu.

Území plán je dohoda o využití území. Tvoří ho sice především architekti či lépe urbanisté. Příprava nového územního plánu není na začátku, ale probíhá již čtvrtým rokem a některé pro participaci vhodné okamžiky již nelze využít. 

Metropolitní plán vzniká od roku 2012, jeho zadání schválili zastupitelé v září 2013. Jeho příprava nabrala výrazné zpoždění. V únoru letošního roku vyjádřilo zastupitelstvo hlavního města znepokojení nad průběhem přípravy Metropolitního plánu. Institut plánování a rozvoje odevzdal plán hlavnímu městu poslední květnový den.

Rada hlavního města nařídila pořizovateli jeho zveřejnění, nyní je plán dostupný na webu www.iprpraha.cz. Úředníci z magistrátního odboru územního rozvoje posoudí, zda je návrh Metropolitního plánu způsobilý k projednání zejména podle stavebního zákona.


Další články
Nahoru