dnes
Úterý - zatazeno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Zpravodajství

Veřejné záchody v parcích se dočkají opravy, začne se s „old schoolem“ na Petříně

Návštěvníci Petřína budou mít k dispozici nově upravené veřejné záchody na Petříně. Prahu zaplatí téměř pět milionů korun. 

Veřejné toalety na Petříně jsou aktuálně v nevyhovujícím stav, v rámci kompletní rekonstrukce bude vyměněno veškeré vybavení a měla by být zajištěna snadnější údržba a v konečném důsledku také ekonomičtější provoz.

Toalety pro ženy a muže budou propojeny místností obsluhy, která bude sloužit také jako údržbová a technická místnost. Nově bude WC na Petříně bezbariérové.

„Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo v budování toalet v městských parcích pokračovat,“ dodala radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Dopravní podnik opravuje také veřejné záchody v metru, nové nedávno otevřel na Můstku. V plánu jsou během pěti let rekonstrukce sociálních zařízení na 25 místech v Praze za 200 milionů korun.


První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

Včera ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru