dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Zpravodajství

Veřejné záchody v parcích se dočkají opravy, začne se s „old schoolem“ na Petříně

Návštěvníci Petřína budou mít k dispozici nově upravené veřejné záchody na Petříně. Prahu zaplatí téměř pět milionů korun. 

Veřejné toalety na Petříně jsou aktuálně v nevyhovujícím stav, v rámci kompletní rekonstrukce bude vyměněno veškeré vybavení a měla by být zajištěna snadnější údržba a v konečném důsledku také ekonomičtější provoz.

Toalety pro ženy a muže budou propojeny místností obsluhy, která bude sloužit také jako údržbová a technická místnost. Nově bude WC na Petříně bezbariérové.

„Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo v budování toalet v městských parcích pokračovat,“ dodala radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Dopravní podnik opravuje také veřejné záchody v metru, nové nedávno otevřel na Můstku. V plánu jsou během pěti let rekonstrukce sociálních zařízení na 25 místech v Praze za 200 milionů korun.


Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

Dnes v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

Včera v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru