dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Veřejně přístupnou módní přehlídku bude hostit Fantova kavárna
Kavárna bude hostit módní přehlídku. Foto: Tiia Monto / Wikimedia Commons

Veřejně přístupnou módní přehlídku bude hostit Fantova kavárna

Přihlížet módní přehlídce budou moci všichni cestující a další, kdo budou v pátek večer procházet Hlavním nádražím. V prostoru Fantovy kavárny ji pořádají organizátoři přehlídky Czech Design Week, která v Praze trvá do neděle. Své kolekce v secesních prostorách nedávno zrekonstruované kavárny předvedou v rámci speciální fashion show návrhář Vladimír Staněk, Mirka Horká a Fresh Labels.

„Předvedou se kolekce od dvou návrhářů a jednoho multibrandového obchodu. Navíc oproti zvyku mít přehlídku uzavřenou jen pro zvané, tato bude volně přístupná široké veřejnosti," uvedl za pořadatele Jakub Stejskal s tím, že akce startuje ve 22 hodin.

Vladimír Staněk se svojí značkou Stinak předvede to nejlepší napříč posledními kolekcemi. Mladý návrhář patří podle časopisu Forbes mezi 30 nejtalentovanějších lidí Česka do 30 let.

Jeho pánská kolekce bude doplněna o batůžky a tašky. Mirka Horká pošle na přehlídkové molo aktuální kolekci na letošní podzim a zimu. Fresh Labels ukážou na 12 modelech průřez různými značkami, ale vždy v černé a bílé variaci.

Prodejní přehlídka Czech Design Week od pondělí představuje v centru Prahy šedesátku českých nezávislých designérů, škol a tradičních tuzemských výrobců. Zájemci si mohou prohlédnout například v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí kovové křeslo Domus vyhlášené jako nejlepší studentský design světa.

Na stejném místě se nachází do konce týdne cena pro nejlepšího českého designéra Kia Czech Design Week Award, kterou za letošní rok dostala formace Vobouch. Speciální sošku pro tuto příležitost navrhl designér Petr Novague. Úmyslně ji vytvořil v podobě českého lva a nabízí tak srovnání s obdobnou soškou filmových cen.

Vobouch tvoří Markéta Kalivodová a Richard Švejda, kteří na Czech Design Weeku představují sérii Beton kombinující porcelán s betonovým blokem. Jejich práci lze podle pořadatelů akce charakterizovat jako užitý design s přesahem do volného umění.

Nachystány jsou i instalace přímo v ulicích hlavního města – na Piazzetě Národního divadla, Jungmannově náměstí, Václavském náměstí či náměstí Republiky.

Organizátoři upozorňují, že se snažili vedle nezávislého českého designu ukázat i příběh jejich autorů. Přehlídka čítá jak šperky, nábytek, tak bytové doplňky, věci do kuchyně, ale také módu a další.


Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru