dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Lifestyle / Zdraví

Vepřo knedlo zelo je zdravé jídlo a bez tuků se nedá hubnout. Jaké další „kacířské“ názory sděluje? Každopádně si je umí obhájit!

Bohdan Matwikow, ostravský odborník na výživu, přišel s převratnou knížkou Revoluce v dietách, která potěší všechny milovníky vajec a živočišných tuků. Za zvýšený cholesterol v našem těle totiž podle posledních výzkumů nemohou!

Především bychom se podle něj měli omluvit české kuchyni. Vepřo knedlo zelo je totiž zdravý pokrm, což věděli už naši předkové.

Vepřové bylo, pravda, „bio“, zelí pocházelo z beček a bylo kvašené bez konzervačních přídavků a knedlíky se jedly zpravidla bramborové s minimem mouky, protože ta byla poměrně drahá. K tomu pivo, tehdy ještě bez melasy, cukrů a nejrůznějších vylepšovátek.

Díky takovému obědu vlastně naši dědové snědli minimum rafinovaného cukru, který je dnes považován za nejškodlivější součást jídelníčku. Ti odvážnější lékaři dokonce mluví o koblize jako o malém vrahovi.

„Živočišné tuky jsou nejlepším palivem pro náš organizmus,“ říká Matwikow a dodává, že například pacienti s nemocnými játry by je měli užívat přímo na předpis. Doporučuje také rostlinné tuky v potravinách, které jíme syrové, jako jsou vlašské ořechy, mandle, olivy, slunečnicové semínko. Ovšem na druhé straně varuje před ohřívanými rostlinnými tuky – takzvanými trans tuky, které si dáváme s jídlem z rychlých občerstvení.

Matwikow vyslovuje i jednu přímo kacířskou myšlenku: „Bez tuků se nedá hubnout!“

Knihu si můžete za zlevněnou cenu koupit zde: http://knihy.prazskypatriot.cz/p/revoluce-v-dietach/

diety-kniha 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru