dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Veolia získala prestižní ocenění za podporu biodiverzity

Veolia získala prestižní ocenění za podporu biodiverzity

Skupina Veolia získala za svůj přístup k podpoře biodiverzity ve svých areálech jednu z nejprestižnějších cen za trvale udržitelné podnikání v České republice.

Ocenění TOP Odpovědná firma za projekt roku v tematické kategorii LEADER V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ převzal v rámci slavnostního galavečera v pražské La Fabrice Ing. Bohdan Soukup, Ph.D., MBA – technický a provozní ředitel Veolie pro Českou a Slovenskou Republiku.

Při udělování ocenění porota posuzuje především kvalitu strategie, inovativnost projektů a systematický přístup.

Cílem oceněného projektu je podpora rozmanitosti přírodních druhů – monitoring a vyhodnocování vlivu činnosti na místní ekosystémy a implementace opatření pro zachování biodiverzity.

zlato-nahled

Veolia dlouhodobě spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP), ve spolupráci s nímž bylo od roku 2015 realizováno posouzení zaměřené na návrh opatření na podporu biodiverzity již v 18 areálech společností ze skupiny Veolia. V návaznosti na tato posouzení jsou v těchto areálech realizována opatření, která podporují přírodní rozmanitost mnoha různými způsoby.

Veolia získala také bronzový certifikát v kategorii TOP Odpovědná velká firma za svoji komplexní strategii ve všech oblastech CSR.

top-firma-nahled TOP Odpovědná firma je cena platformy Byznys pro společnost, která se dlouhodobě věnuje komplexnímu oceňování firem v klíčových oblastech společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání.

 

Přihlášené projekty zhodnotila odborná nezávislá komise, složená ze zástupců komerčního i neziskového sektoru, státní správy, expertů a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji odpovědného podnikání v ČR. Právě nezávislost poroty zaručuje, že značka TOP Odpovědná firma je garancí objektivního a zároveň prestižního ocenění CSR aktivit v ČR.

vodojem-nahled

Jak takové posouzení areálů z hlediska biodiverzity probíhá?

Vybrané provozy nejdříve navštíví odborníci z Českého svazu ochránců přírody a zhodnotí aktuální podmínky pro podporu biodiverzity. Zaměřují se především na tyto oblasti: – přítomnost překážek a nebezpečných prvků pro zvířata, – zdroje potravy a vody, – úkryty pro různé typy živočichů, – travní management (frekvence sekání trávy, využívání chemických prostředků).

Dalším krokem je vypracování zprávy, která obsahuje popis současného stavu a doporučení úprav. Úpravy se pak uskutečňují poté, co je schválí vedení příslušné regionální společnosti skupiny Veolia a zástupce vlastníka objektu.

vcelky-nahled

 

Mezi nejčastější typy úprav patří výsadba stromů a keřů, budky pro ptáky a netopýry, dutiny pro hmyz (hmyzí hotely a broukoviště), výsev květnatých luk. Odstranění překážek a nebezpečných prvků pro zvířata, budování napajedel a úprava travních ploch. Vyjádřeno v číslech, Veolia instalovala desítky ptačích budek; více než 30 broukovišť, hmyzích hotelů a včelích úlů; vybudovala čtyři napajedla pro zvěř. Vysadila také desítky stromů a keřů.

Květnaté louky v areálech jsou ze semen, pocházejících z místních zdrojů. Osev je možno vidět například na několika vodojemech v Praze či v čistírně odpadních vod v Olomouci.

Při osazování provozovaných areálů stromy a keři jsou použity především lokální odrůdy. Křoviny pak poskytnou úkryt a potravu především ptákům a bezobratlým. Taková výsadba je například v teplárně Olomouc, teplárně Přerov nebo v čistírně odpadních vod v Ústí nad Labem.


Čím větší firma, tím menší pravděpodobnost, že faktury zaplatí včas

11. prosince 2017 v 10:05

V České republice existují významné rozdíly v platební morálce firem v závislosti na jejich velikosti. Nejlepší platební chování vykazují mikro firmy – faktury v termínu splatnosti uhradí téměř 46 procent subjektů, zatímco včas zaplatí jen 36 procent velkých společností. Informace dnes zveřejnila...

Zájem žen o podnikání roste rychleji než zájem mužů

7. prosince 2017 v 10:13

V České republice v současnosti podniká jako fyzická osoba  téměř 2,1 milionu lidí. Z toho je 35 % žen a 65 % mužů. Počet podnikatelek tak v současnosti přesahuje 730 tisíc. Mezi ženami přitom obliba této formy podnikání v posledních letech roste rychleji než u mužů. Vyplývá to z analýzy dat...

Z nespolehlivých plátců DPH se stávají nespolehlivé osoby

5. prosince 2017 ve 12:14

V ČR je aktuálně evidováno 10 448 nespolehlivých plátců DPH. V listopadu se jejich počet zvýšil o 50, což je nejméně za poslední dva roky. Důvodem nízkého přírůstku subjektů v registru je extrémní nárůst firem, které byly z registru vymazány, současně se ale staly nespolehlivou osobou. Informace...

Podíl bankrotů na zaniklých obchodních společnostech letos bude rekordně nízký

30. listopadu 2017 v 11:47

Během prvních 10 měsíců letošního roku přibylo v České republice 17,5 tisíce obchodních společností, když jich vzniklo 27 tisíc a necelých 9,5 tisíce jich naopak zaniklo. Ve stejné době bylo přitom vyhlášeno 657 firemních bankrotů. Pouze 7 % firem tak ukončilo svoji činnost z důvodu vyhlášení...

DP Kontakt bodoval, má stříbrnou cenu

29. listopadu 2017 v 15:26

Měsíčník Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) DP kontakt získal na slavnostním vyhlášení 24. ročníku soutěže CZECH TOP 100 v hodnocení firemní komunikace v kategorii časopisů pro zaměstnance za rok 2017 druhé místo.

Nejlépe splácí své úvěry lidé v Praze, nejhůře na Karlovarsku a na Ústecku

28. listopadu 2017 v 07:34

Pražané si na bydlení půjčují v průměru o 1,5 milionu více než obyvatelé Ústeckého nebo Karlovarského kraje. Oba tyto kraje jsou zároveň nejvíce rizikové z pohledu poskytování úvěrů – necelá pětina klientů v nich má problém s řádným splácením svých krátkodobých závazků. Vyplývá to z dnes...

Praha přivítala rekordní počet odborníků z oblasti kongresového průmyslu

23. listopadu 2017 v 17:39

Celkem 1264 expertů z oboru kongresového průmyslu ze 79 zemí světa se sešlo od 12. do 15. listopadu v Praze na 56. ročníku kongresu Mezinárodní kongresové asociace ICCA. Organizaci této akce zajišťovalo Prague Convention Bureau za podpory více než 40 lokálních partnerů. Cílem kongresu byla...

Zeitgeist koupil další nemovitost a započal rekonstrukci portfolia nájemních bytů v Praze

22. listopadu 2017 ve 13:24

Zeitgeist Asset Management, společnost zabývající se developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé a institucionální investory, dokončil další akvizici obytného domu v ulici Máchova a plánuje v průběhu následujících dvou let zrekonstruovat všechny domy s nájemními byty v hlavním městě,...

Další články
Nahoru