Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Byznys

Veolia zahajuje topnou sezónu

S příchodem chladnějšího počasí skupina Veolia Energie zahajuje topnou sezónu. Postupně začala dodávat teplo ve všech regionech. Ve srovnání s minulým rokem je to o pár dní dříve. Během celého léta probíhaly kontroly a opravy i rozsáhlé rekonstrukce potrubí a také další ekologizace a dekarbonizace tepláren.

„Na novou topnou sezonu jsme dobře připraveni. Během letních měsíců se nám podařilo pokročit v rekonstrukcích potrubí a ekologizaci zdrojů, ale také ve velkých investičních projektech zacílených na postupné nahrazení uhlí čistšími palivy. Startujeme sezónu, ve které zajistíme tepelnou pohodu s menším množstvím uhlí,“ uvedl Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie v ČR.

Na některým místech začala Veolia topit dříve, například v Mariánských Lázních už na konci srpna, ve Frýdku –Místku v domovech pro seniory v pátek a během víkendu v celém městě. V Praze, Olomouci, v Ostravě, v Karviné a Havířově Veolia zahájila dodávky tepla v pondělí, ve velkých městech ale obnovení dodávek probíhá postupně a může trvat i více než jeden den.

Loni Veolia Energie ČR zahájila vytápění 25. září 2020 a ukončila topnou sezónu až 1. 6. 2021. Minulá topná sezóna byla neobvyklá v mnoha ohledech: trvala přes 8 měsíců, byla ovlivněná chladnějším počasím, a především opatřeními proti šíření koronaviru a samotnými dopady pandemie.

Topná sezóna byla také ve znamení obrovského nárůstu cen emisních povolenek a pokračující modernizace a ekologizace tepláren, včetně postupného přechodu k čistším palivům a úplnému odklonu od uhlí, které se ve svých provozech Veolia zavázala opustit do konce roku 2030. V některých lokalitách to splní dokonce už v roce 2023.

Veolia Energie v ČR dodává teplo a teplou vodu do 560 tisíců domácností, 1800 zařízení obecní a terciární sféry a 300 průmyslových podniků. Zabývá se i dalšími moderními trendy, smart systémy a energetickými úsporami.

Autor: TZ, red

Praha 18 hledá lidi na úklid veřejných prostranství

Včera ve 22:44

Pokud si chcete přivydělat a zároveň udělat něco pro své okolí, má radnice Prahy 18 pracovní nabídku. Ta se týká úklidu veřejných prostor v městské části.

Energie online nebo v aplikaci řeší stále více lidí

Včera v 10:52

Nejprve Covid a nyní energetická krize naučily Čechy více využívat samoobslužné online a mobilní aplikace pro správu energií. Dodavateli innogy za poslední rok přibylo 210 tisíc nových uživatelů samoobsluhy innosvět, což je meziroční nárůst o 40 %. Celkem už innosvět využívá téměř třetina...

CEIP spustil investiční fond zaměřující se na průmyslové podniky v Česku a na Slovensku

9. března 2023 ve 14:47

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) spustila na území České republiky a Slovenska další investiční fond zaměřující se na rozvoj malých a střední podniků, které se zabývají nejen tradičním průmyslem, jako je například strojírenství, ale také automatizací, letectvím a...

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům, mohou za to povinné datové schránky

8. března 2023 v 16:10

Podle předběžných údajů v únoru zrušilo živnost 78 042 podnikatelů, což je téměř shodný počet jako za celý loňský rok, kdy podnikání ukončilo 80 163 OSVČ. Od začátku roku 2023 počet ukončených živností přesáhl rekordních 95 000. Důvodem je především povinné zavedení datových schránek a s tím...

innogy zlevňuje elektřinu další skupině zákazníků

7. března 2023 v 08:56

Ceny elektřiny pod stropem budou mít nově také zákazníci innogy se smlouvou na dobu neurčitou. Dodavatel přizná zákazníkům s produktem elektřina Standard speciální slevu, která jim sníží cenu komodity pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. března 2023 až...

innogy zlevňuje pod cenový strop i elektřinu

28. února 2023 v 08:09

Po zemním plynu dodavatel energií innogy zlevňuje pod vládou stanovený cenový strop také dodávky elektřiny. V rámci nového podstropového produktu Start 15 innogy nabízí nižší ceny elektřiny na 15 měsíců. Nový ceník začne platit od 1. března.

Pomoc innogy a Asociace občanských poraden v době energetické krize funguje

26. února 2023 v 15:26

Nárůst cen energií v důsledku energetické krize dostává některé domácnosti pod velký ekonomický tlak. Energetické skupině innogy se v úzké spolupráci s Asociací občanských poraden (AOP) daří nasměrovat zákazníky, kteří mají problémy s platbami za energie, k dostupné státní pomoci v podobě...

Další články
Nahoru