dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Jakub Vágner pustil do přírody tisíce pstruhů
Zhruba tisícovka pstruhů putovala do volné přírody. Foto: archiv

Jakub Vágner pustil do přírody tisíce pstruhů

Již více než šest tun pstruhů vysadila od roku 2011 do volné přírody v České republice vodohospodářská společnost Veolia. Spolupracuje přitom s občanským sdružením Sladkovodní giganti, neziskovou organizací světově proslulého rybáře a dobrodruha Jakuba Vágnera. Na prospěšném projektu se podílí i Nadační fond Veolia.

Zhruba tisícovka pstruhů putovala do volné přírody před několika dny za asistence Jakuba Vágnera i zástupců Veolie ve Vrchlabí v Podkrkonoší. Jejich novým domovem se stala řeka Labe zhruba v osmikilometrovém úseku mezi Vrchlabím a Herlíkovicemi.

Kvalita vody v řekách, včetně Labe, se díky vybudovaným čistírnám odpadních vod a modernizaci jejich technologií značně zlepšila, takže se pstruzi i jiné lososovité ryby mohou vrátit do svých původních domovů. Řeka Labe ve Vrchlabí a je její blízké okolí nabízí návštěvníkům nádherné scenérie. Pstruhům by se tu mělo dařit. Přirození nepřátele tu mají jen v podobě několika norků a vyder. Jejich populace by se tu proto měla i díky péči zdejších rybářů udržet.

a-mnozi-si-pstruhy-pustili-do-jejich-noveho-domova-i-sami-nahled Další pstruzi se budou vypouštět do volné přírody opět v příštím roce. Celý projekt je rozplánovaný do roku 2015. Veolia Voda Česká republika, a.s. a Nadační fond Veolia do něj vloží zhruba 10 milionů korun.

S Jakubem Vágnerem vypouštěly pstruhy místní děti, kterým vysvětlil, že Labe ve Vrchlabí je svými četnými nízkými jezy a tůněmi ideálním prostředím pro život pstruha potočního. Navíc ho tu neohrožují kormoráni, kteří pstruhy decimují na mnoha jiných místech.

 

 

 


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru