Dnes Sobota - zatazeno 14°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Veolia Komodity slaví úspěch v tendru Správy železnic
Veolia Komodity zajistí elektrickou energii pro 529 železničních nádraží. Foto: archiv

Veolia Komodity slaví úspěch v tendru Správy železnic

Dceřiná společnost skupiny Veolia Energie zvítězila v dalším tendru na dodávky elektřiny. V příštím roce tak zajistí elektrickou energii pro 529 železničních nádraží a dalších objektů v celkovém ročním objemu 280 milionů korun. 

„Letošní rok je pro Veolii Komodity velmi úspěšný a to navzdory krizovému období. V únoru jsme v rámci výběrového řízení zvítězili a prodloužili spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví a nyní jsme do svého portfolia nově zařadili také Správu železnic, jednoho z nejvýznamnějších klientů na českém energetickém trhu“ uvádí Reda Rahma, ředitel Veolia Energie.

Díky úspěchu ve výběrovém řízení, zajistí Veolia Komodity v příštím roce dodávky elektrické energie pro vlaková nádraží napříč Českou republikou. Jedná se o více než 500 subjektů různé velikosti – od pražského hlavního nádraží po menší objekty v obcích. Celkový objem dodané elektrické energie bude činit 177 GWh, což je zhruba roční spotřeba elektrické energie 90 000 českých domácností. Jen samotné hlavní nádraží má spotřebu jako velký výrobní závod z oblasti automobilového průmyslu.

Nejlepší nabídka
Výběrové řízené proběhlo formou online aukce na pražské energetické burze Power Exchange Central Europe (PXE), která je nejvýznamnějším subjektem tohoto typu v regionu. On-line aukce jsou u výběrových řízení významných objemů elektrické energie již standardem. Na základě zadání Veolia Komodity detailně zpracovala podklady pro aukci, zejména návrh hodnoty násobícího koeficientu, který byl určující pro stanovení vítězné nabídky. Zajímavostí je, že samotná aukce trvala pouze 12 minut, přičemž poslední dvě minuty byly vyhrazeny pro závěrečné nabídky násobícího koeficientu.

„K vítězství nám pomohly zkušenosti a hlavně souhra prodejního a nákupního týmů. Právě díky skvělé interní spolupráci a optimalizaci našeho portfolia, jsme byli schopni nabídnout tak výhodnou nabídku,“ vysvětluje Pavel Luňáček, ředitel společnosti Veolia Komodity.

V rámci výběrového řízení musela Veolia Komodity splnit také řadu podmínek. Například fakturace velkého množství odběrných míst musí být řešena pomocí systému Faktura 24 a datového souboru, který je importován přímo do účetního systému zákazníka.

Osvědčené postupné nákupy
Správa železnic již řadu let využívá systém postupných nákupů elektrické energie. Zákazník tak v průběhu roku nakupuje elektřinu dle aktuálních cen na energetické burze a diverzifikuje riziko špatné volby nákupu. Výsledná cena je totiž váženým průměrem všech realizovaných nákupů.

Veolia Komodity tento způsob nákupu elektrické energie umožnuje nejen velkým institucím, ale i středním firmám od ročního objemu jedné gigawathodiny, tedy přibližně jednoho milionu korun.

Unikátní postavení na trhu
Veolia Komodity je součástí skupiny Veolia Energie, předního českého výrobce a dodavatele tepla a elektrické energie a prvního nezávislého provozovatele sítě chladu na českém trhu.

„Jsme flexibilní a zároveň můžeme těžit z výhod silné skupiny Veolia Energie. Díky tomu se nám podařilo vybudovat opravdu unikátní postavení na českém energetickém trhu a velmi efektivně oslovovat velké státní instituce, průmyslové podniky i střední výrobní závody,” shrnuje důvody úspěchu Pavel Luňáček, ředitel společnosti Veolia Komodity, která ročně dodává více než 3 TWh energií.


Autor: TZ, red

Technologie jsou pro naši budoucnost zásadní, řekl Frans Timmermans v diskusi na ČVUT

Včera v 10:36

Během své návštěvy Česka zamířil Frans Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise pro Zelenou dohodu pro Evropu („Green Deal“), i do Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Zde se v pondělí 26. září seznámil s řešeními pro udržitelný a chytrý průmysl vyvíjenými v centru...

innogy přechází jako první ze skupiny MVM do cloudu od SAP

29. září 2022 v 09:49

Energetika v současné době čelí mnoha výzvám. Kromě extrémní volatility cen elektřiny a plynu na světových burzách, tlaku na úspory a bezemisní ekonomiku je nyní klíčová i flexibilita a využití digitálních technologií. innogy se proto rozhodla přepracovat IT podporu svých podpůrných procesů a jako...

V sobotu se koná investiční konference, přednášet budou české investiční hvězdy

26. září 2022 v 19:23

V pražském Hotelu Fitzgerald proběhne 1. října konference zaměřená na investování, a to hned z několika různých pohledů. Na akci, kterou pořádá Value Club společně s generálním partnerem RoboMarkets, vystoupí přední čeští investoři a odborníci. Své know-how bude předávat například Daniel Gladiš...

Žabka v několika pražských prodejnách instalovala zástěny u regálů s pečivem

19. září 2022 v 10:35

Maloobchodní síť prodejen Žabka v pražských prodejnách Žabky na Edenu a v ulicích Legerova a Oblouková aktuálně spustila pilotní projekt instalace zástěny regálů s nabídkou nebaleného pečiva. Cílem je zvýšení hygienických opatření a udržení kvality pečiva od jeho napečení až po samotnou konzumaci...

Od ledna do července přibylo v Česku skoro 15 tisíc živnostníků. Nejvíce za posledních 5 let

10. září 2022 ve 13:04

Od začátku roku do července přibylo v ČR celkem 14 883 živnostníků, což odpovídá nejvyššímu čistému přírůstku podnikatelů během prvních sedmi měsíců od roku 2017. Podnikat v tomto období začalo 43 964 fyzických osob – opět nejvíce od roku 2017 a naopak svou živnost ukončilo 29 081 podnikatelů....

FOKUS optik je hlavním partnerem závodu Prima Run

17. srpna 2022 v 16:01

Tradiční pětikilometrový běh pod taktovkou skupiny Prima, který se letos poběží 20. srpna na pražském Výstavišti, má nového generálního partnera. Stala se jím společnost FOKUS optik, největší síť optik v Česku a na Slovensku.

Řetězec BILLA otevřel novou prodejnu v Kunraticích

7. srpna 2022 v 07:21

Expanze obchodního řetězce BILLA pokračuje. 4. srpna se otevřela nová prodejna v Kunraticích v Ekonomické ulici. Otevření 49. prodejny v Praze patří do letošního plánu expanze a digitalizace prodejen BILLA, na který společnost vynakládá investici ve výši až 1,32 miliard korun. V letošním roce je...

innogy kupuje slovenského výrobce kogenerací TTS Martin

28. července 2022 v 07:38

Energetická skupina innogy dokončila akvizici slovenského výrobce kogeneračních jednotek a záložních zdrojů elektřiny TTS Martin. Firmu ovládá prostřednictvím společnosti Energo TTS, ve které má 80% podíl. Zbylých 20 % drží syn původního vlastníka Ondrej Korec prostřednictvím své firmy. Transakci,...

Další články
Nahoru